UWAGA!

Dookoła lodowiska

 
Elbląg, Zażarta rywalizacja w short tracku
Zażarta rywalizacja w short tracku (fot. Anna Dembińska)

160 zawodników z całej Polski rywalizuje na elbląskim lodowisku „Helena” w Zawodach Rankingowych w short tracku. To przedostatnia impreza z tego cyklu, pod koniec marca w Gdańsku rozegrane zostaną zawody finałowe. Honoru Elbląga bronią zawodnicy Orła. Zobacz zdjęcia.

Powoli kończy się sezon łyżwiarski na torze krótkim. Do końca sezonu pozostało rozegranie najważniejszych zawodów: mistrzostw Polski (w kat. senior, młodzik oraz młodzieżowe) oraz finału Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych.
       Dziś i jutro (2 i 3 marca) w Elblągu short trackowcy rywalizują w przedostatnich zawodach cyklu Zawodów Rankingowych. Na tafli lodowiska „Helena” ścigają się zawodnicy takich klubów jak MKS Olsztyn, MOSiR Giżycko, MOSiR Sanok, Błyskawica Toruń, Juwenia Białystok, Stoczniowiec Gdańsk oraz Politechnika Opole. Razem około 160 startujących.
       - Z naszych zawodników  Ada Jażdżyńska powinna być wysoko, powinna walczyć o medale. Martyna Górka w swojej kategorii wiekowej jest w stanie wyjeździć złoto. Liczę też na dobry występ chłopaków – mówił Ireneusz Borowiecki, trener Orła Elbląg.
       W zawodach nie wystartowała Kamila Stormowska (najlepsza zawodniczka elbląskiego Orła), która przygotowuje się do startów na Mistrzostwach Świata.
       Sezon 2018/19 był niezwykle udany dla elbląskich zawodników. Pierwszy z brzegu przykład to Kamila Stormowska, która wystartowała we wszystkich zawodach z cyklu Pucharu Świata seniorów, jeździła w sztafecie z Natalią Maliszewską (najlepszą obecnie zawodniczką polskiego short tracka). Do tego trzeba dodać udane starty na imprezach juniorskich.
       - Jędrzej Borowiecki na Olimpiadzie Młodzieży był trzeci na 500 metrów i w wieloboju, Zuzanna Rumak, Kamila Stankiewicz dołożyły do tego swoje brązowe medale, w sztafecie żeńskiej mieliśmy srebro, a sztafeta męska uplasowała się na trzecim miejscu. To był dla nas udany sezon – mówił Ireneusz Borowiecki.
       Elbląskich short trackowców można oglądać dziś i jutro (2 i 3 marca) na lodowisku „Helena”. Początek zawodów o godzinie 9. W zależności od kategorii wiekowej biegi zostaną rozegrane na dystansach: 222 m, 333 m, 500 m, 1000 m i 1500 m.
       Short track to wyścigi łyżwiarskie na krótkim torze o długości 111 metrów (najczęściej wytyczany dookoła boiska hokejowego). W jednym biegu stratuje od 4 do 6 łyżwiarzy, dwaj pierwsi zawodnicy przechodzą do dalszych etapów rywalizacji.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama