UWAGA!

Drogi ten Mundial

 
Elbląg, W Kaliningradzie odbędą się cztery mecze Mundialu
W Kaliningradzie odbędą się cztery mecze Mundialu (fot. RG)

105 dolarów kosztuje najtańszy bilet na mistrzostwa świata w Rosji. Kilka meczów odbędzie się w Kaliningradzie, a więc zaledwie 100 kilometrów od Elbląga. Kibice, którzy zdobędą bilety, będą mogli wjechać do Rosji bez wiz. Pierwszy etap rezerwacji kończy się w czwartek.

Reprezentacja Polski wygrała osiem, zremisowała jeden mecz i zanotowała jedna porażkę w eliminacjach do mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji. Taki bilans dał biało-czerwonym 25 punktów, pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej i bezpośredni awans na rosyjski mundial. Z kim i gdzie zagra reprezentacja na Mundialu, dowiemy się 1 grudnia - tego dnia odbędzie się bowiem losowanie grup. Biało-czerwoni, dzięki wysokiemu miejscu w rankingu FIFA, będą losowani z pierwszego koszyka, więc w pierwszej fazie turnieju unikną takich potęg jak Niemcy lub Brazylia.
       Jednym ze stadionów, na których potencjalnie mogą grać Polacy, jest stadion w Kaliningradzie. Warto przypomnieć, że kibice, którzy będą mieli bilety na mecze nie będą musieli posiadać wizy do Rosji.
       Do czwartku (12 października) można zgłaszać chęć zakupu biletów na mistrzostwa. Czas zgłoszenia nie ma znaczenia – bilety zostaną przydzielone losowo. A tanie nie będą. Najtańszy bilet na mecze drugiej i trzeciej kolejki w fazie grupowej kosztuje 105 dolarów (w sektorze za bramkami). Bilety na inne miejsca w meczach drugiej i trzeciej kolejki kosztują 210 (kategoria 1; najlepsze miejsca) i 165 dolarów (kategoria 2). Mecz pierwszej kolejki fazy grupowej są droższe: odpowiednio 550 (kat. 1), 390 (kat. 2) i 220 (kat. 3) dolarów. Wstęp na spotkanie finałowe to koszt odpowiednio 1100, 710 i 455 dolarów. Są to ceny brutto. Szczęśliwcy, którzy wylosują bilet, zostaną o tym poinformowani do 16 listopada.
       Na szczęście 12 października to nie koniec szans na obejrzenie „na żywo” rosyjskiego turnieju. 16 listopada ruszy faza „kto pierwszy, ten lepszy”. Do 28 listopada będzie można występować o kolejną transzę wejściówek – tym razem pierwszeństwo będą mieli ci kibice, którzy szybciej wypełnią i wyślą wniosek. Kolejny etap przydzielania biletów odbędzie się już po losowaniu grup w terminach 5 grudnia 2017 – 31 stycznia 2018 i 13 marca – 3 kwietnia. FIFA przygotowała też ofertę „last minute”, w której bilety będzie można nabywać od 18 kwietnia do 15 lipca. Wnioski można wypełniać na stronie internetowej FIFA. Zarezerwowano już ponad 1,5 mln biletów.
       Na mistrzostwa świata w Rosji zakwalifikowały się już: Rosja, Brazylia, Iran, Japonia, Meksyk, Belgia, Korea Południowa, Arabia Saudyjska, Niemcy, Anglia, Hiszpania, Nigeria, Kostaryka, Polska, Egipt, Islandia, Serbia, Portugalia, Francja, Urugwaj, Argentyna i Kolumbia oraz Panama.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama