Druga porażka Startu (piłka ręczna)

Elbląg, Elblążanki mimo ambitnej postawy przegrały w Lublinie
Elblążanki mimo ambitnej postawy przegrały w Lublinie (Fot.AD)

W niedzielnym meczu PGNiG Superligi kobiet EKS Start przegrał w Lublinie z tamtejszym SPR 30-35 (16-17). Elblążanki przespały znaczną część pierwszej połowy i choć udało im się odrobić straty, lublinianki okazały się skuteczniejsze po przerwie i pewnie wygrały.

Początek meczu należał do Startu. Elblążanki, po bramce Pauliny Wasak prowadziły 3-1. To podrażniło gospodynie, które szybko odrobiły straty i wyszły na dwubramkowe prowadzenie 7-5. Gdy po 17 min. SPR wygrywał 13-7 wydawało się, że Start przegra mecz z kretesem. Nasze zawodniczki zaczęły jednak rzucać bramkę za bramką, spisując się przy tym bardzo dobrze w obronie i doprowadziły do remisu 14-14. W końcówce pierwszej połowy minimalnie skuteczniejsze były lublinianki i schodziły na przerwę z przewagą jednej bramki.
       Na początku drugiej odsłony po celnych rzutach Małgorzaty Majerek szczypiornistki SPR powiększyły przewagę do trzech bramek. Decydująca o losach spotkania okazała się 43 min., gdy elblążanki grały w podwójnym osłabieniu, co pozwoliło „odskoczyć” gospodyniom na 6 bramek. Naszego zespołu nie było niestety stać na odrobienie strat. Co prawda w 56 min. mistrzynie Polski prowadziły tylko dwoma bramkami 31-29 lecz ambitna postawa Startu nie wystarczyła i w końcówce meczu SPR udowodnił swoją wyższość wygrywając ostatecznie 35-31.
       Nasza drużyna przegrała drugi mecz w sezonie. Dobra gra w końcówce pierwszej odsłony, kiedy elblążanki goniły wynik nie wystarczyła na drużynę mistrzyń Polski. W sobotę 18 września EKS Start zagra po raz pierwszy w sezonie 2010/2011 w Elblągu, gdy podejmie we własnej hali KPR Jelenia Góra. Zobacz wyniki i tabelę PGNiG Superligi.

Start: Kordunowska, Kędzierska- Frąckiewicz, Szott, Pełka-Fedak 4, Sądej 5, Dolegało 6, Cekała 1, Wolska 1, Strzałkowska 4, Szymańska 6, Wasak 3

• Sama porażka z Lublinem pięcioma bramkami nie jest katastrofą. Jeżeli jednak poczytać co piszą na ten temat media (np sportowefakty), to okaże się, że ten mecz to jedna wielka lipa. Poziom beznadziejny, 29 błędów Startu, kara za nieuprawnione wejście na boisko i inne cuda.
  • Uff. .. Odetchnąłem. Bałem się że, błędy z wejsciami na parkiet odeszły w zapomnienie. Czy naprawdę te błędy muszą się pojawiać. Mogę, na ochotnika, stać przy lini z napisem na kartonie : 1 strona NIE WCHODZIĆ, 2 strona WCHODZIĆ (coś na podobieństwo F1). Ile jeszcze punktów przez to ucieknie.