UWAGA!

Drużynowe Mistrzostwa Europy na Maderze

 Elbląg, Drużynowe Mistrzostwa Europy na Maderze
Fot. Michał Skroboszewski (archiwum portEl)

Na Maderze odbyły się 55. Drużynowe Mistrzostwa Europy w Brydżu Sportowym. Na imprezę przyjechali najlepsi zawodnicy z Europy, w tym elblążanin Bogusław Gierulski.

Reprezentacje Polski grają w kategoriach: open, kobiet i seniorów. Polacy występują również w barwach Szwajcarii: Michał Klukowski (Wrocław) i Piotr Gawyś (Warszawa), zaś w barwach Litwy występują elblążanin Bogusław Gierulski i Jerzy Skrzypczak (Mrągowo), którzy zagrali w fazie eliminacyjnej i awansowali do fazy finałowej.

Reprezentacje Polski kobiet i seniorów zdobyły złote medale i tytuły drużynowych mistrzów Europy. Trenerem selekcjonerem reprezentacji Polski kobiet był wielokrotny reprezentant Polski i mistrz Europy z Salsomaggiora, Mirosław Cichocki z Olsztyna. W kategorii open zwyciężyła Holandia. Srebro zdobyła Szwajcaria, zaś międzynarodowa drużyna z Litwy zajęła 9. miejsce.W finale startowało 30 drużyn.

Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego zaprasza wszystkich chętnych miłośników i sympatyków brydża na poniedziałkowe turnieje, które odbywać się będą w kawiarni „U Aktorów” w Elblągu. Rejestracja do godziny 16:45, start o 17.

Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama