Drwęca wypunktowana

Kolejne trzy punkty mogą dopisać na swoje konto piłkarze nożni Polonii Olimpii Elbląg. Podopieczni Adama Fedoruka pokonali na własnym stadionie Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie 5:1 (3:0).

Ósma kolejka IV ligi warmińsko-mazurskiej przyniosła zespołowi Polonii Olimpii Elbląg kolejne trzy punkty w "batalii" o III ligę. Elblążanie pokonali na własnym stadionie Drwęcę Nowe Miasto 5:1.
     Obu zespołom grę utrudniał padający deszcz oraz grząska i nasiąknięta murawa. Dlatego też na boisku roiło się od błędów i przypadkowych zagrań. Mimo niesprzyjających warunków od początku spotkania przewaga należała do gospodarzy. Już w 6. min. Warecha przeprowadził akcję lewą stroną boiska, zagrał w środek do wbiegającego Wierciocha, a ten minął bramkarza i posłał piłkę do siatki. Dziesięć minut później podwyższyć wynik mógł Damian Gut, jednak będąc sam na sam z bramkarzem trafił w jego nogi. W tej samej minucie Gut wykonywał rzut rożny, zagrał w pole karne do nie pilnowanego Sznazy, który bez większych problemów zdobył drugą bramkę dla gospodarzy. Niespełna pięć minut później ponownie dogodną sytuacje mieli gospodarze jednak strzał głową Fedoruka minimalnie minął światło bramki. W 30. min było już praktycznie po meczu. Dokładne dośrodkowanie Monety wykorzystał Chuderski i z dwóch metrów strzelił obok interweniującego bramkarza Drwęcy. Do końca pierwszej połowy mimo stwarzanych akcji gospodarze nie zdołali zdobyć czwartej bramki. Goście natomiast przez całą pierwszą część meczu ograniczali się do sporadycznych ataków, które rzadko kiedy kończyły się strzałem w światło bramki.
     Przez pierwszy kwadrans drugiej połowy obraz gry uległ zmianie. To goście stali się stroną atakującą, a elblążanie zadowoleni z trzybramkowego prowadzenia ograniczyli się do obrony i kontrataków. W 57. min po raz kolejny goście groźnie zaatakowali jednak przed utratą bramki uratowała elblążan poprzeczka. Dziewięć minut później bramkarz Polonii był bezradny i goście zdobyli kontaktową bramkę. Po starcie bramki ponownie do ataku ruszyli gospodarze. Na kwadrans przed końcem meczu Fedoruk wykorzystał podanie Lubasińskiego i zdobył czwartą bramkę. Kiedy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się to spotkanie w 90 min po raz kolejny bramkarz Drwęcy wyciągał piłkę z siatki tym razem po strzale Lubasińskiego.
     Wysoka wygrana z Drwęcą pozwala zapomnieć o ubiegłotygodniowej porażce ze Stomilem Olsztyn i lepiej przygotowuje psychiczne elblążan do sobotniego meczu derbowego z Polonią Bart-Ex Pasłęk. Początek tego spotkania w sobotę w Pasłęku o godz. 16.00.

Polonia Olimpia Elbląg - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 5:1 (3:0)
     Bramki: 1:0 - Wiercioch (6.), 2:0 - Sznaza (15), 3:0 - Chuderski (30.), 3:1 - Domżalski (66.), 4:1 - Fedoruk (75.), 5:1 - Lubasiński (90.)

Polonia Olimpia grała w składzie: Hyz - Sznaza, Augustynowicz, Moneta, Józefowski, Chuderski, Gut, Tyburski (46. Wiśniewski), Warecha, Wiercioch (72. Lubasiński), Fedoruk

Komplet wyników 8. kolejki: Rolimpex Warfama Dobre Miasto - Polonia Bart-Ex Pasłęk 0:4 (0:3), Polonia Olimpia Elbląg - Drwęca Nowe Miasto 5:1 (3:0), Błękitni Orneta - Stomil II Olsztyn 1:1 (1:1), Motor Lubawa - Mrągowia Mrągowo 2:1 (1:1), Płomień Znicz Biała Piska - Czarnin Małdyty 1:1 (0:1), Jeziorak Iława - Mazur Pisz 3:0 (1:0), Granica Kętrzyn - Olimpia Olsztynek 5:0 (5:0), Zatoka Braniewo - Orlęta Rema Reszel 2:3 (1:3), Start Nidzica - Victoria Bartoszyce 3:2 (1:0)