UWAGA!

Dyplom od Samarancha

Elblążanin Janusz Pająk otrzymał dyplom Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego za wkład w rozwój sportu i idei olimpijskich. Tak zaszczytne wyróżnienie spotkało dotąd jedynie pięć osób Polsce.

Janusz Pająk, wiceprzewodniczący Elbląskiego Szkolngo Związu Sportowego, otrzymał na konferencji instruktorów sportowych w Międzyzdrojach dyplom Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego za znaczący wkład, jako ochotnika, w rozwój sportu i idei olimpijskich oraz promocję przyjaźni i solidarności między narodami. Dyplom został podpisany przez byłego szefa MKOL Juan Antonio Samarancha.
     - Było to dla mnie bardzo miłe zaskoczenie - powiedział po uroczystości wręczenia dyplomu Janusz Pająk. - Szliśmy akurat na szkolenie, ubrani w stroje typowo sportowe, gdy nagle otrzymaliśmy polecenie przebrania się w garnitury. Z początku myśleliśmy, że przyjechała jakaś delegacja i stąd wymóg zmiany stroju, jednak jak weszliśmy na salę wszystko okazało się jasne. Dyplom podpisał Juan Antonio Samaranch, kiedy jeszcze był przewodniczącym MKOL-u, a Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego czekał na odpowiednią okazję, aby nam je wręczyć.
     W czasie spotkania w Międzyzdrojach Marek Murdzia ze Starostwa Powiatowego w Elblągu przedstawił zasady organizacji i finansowania masowych imprez dla dzieci i młodzieży w powiecie elbląskim. Uczestnicy konferencji stwierdzili, że system wypracowany w naszym powiecie można uznać za opracowanie medalowe i będzie ono wdrażane w podobnej formie w innych regionach kraju.
     
     Janusz Pająk ma 46 lat. Od kilkunastu lat jest zasłużonym działaczem sportowym w naszym mieście. W latach 1976-82 pracował w Miejskim Ośrodku Sportu (ówczesna jednostka oświatowa), w latach 1982-87 w Wojewódzkiej Federacji Sportu, a od 1988 jako wiceprzewodniczący w Wojewódzkim Szkolnym Związku Sportowym, który po zmianach administracyjnych w 1999 r. przekształcił się w Elbląski Szkolny Związek Sportowy.
MP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama