UWAGA!

Działania pieszy – aby było bezpieczniej

 
Elbląg, Działania pieszy – aby było bezpieczniej
fot. nadesłana

Elblascy policjanci oraz funkcjonariusze oddziałów prewencji z Olsztyna przeprowadzą w Elblągu działania pod nazwą: „Pieszy”. Powodem wzmożonych kontroli są w ostatnim czasie zdarzenia dotyczące potrąceń osób właśnie tych niechronionych uczestników ruchu. Policjanci szczególną uwagę będą zwracali na osoby przechodzące przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Zimowa aura spowolniła ruch samochodów na miejskich ulicach. Auta jadą wolniej, ale to też może zachęcać pieszych do tego by… wchodzili pod nadjeżdżający pojazd z myślą „na pewno zdążę”. Z tym zjawiskiem będą walczą policjanci. Apelujemy także do kierowców, aby jadąc zwiększali odstęp od pojazdu poprzedzającego.
       W przyszłym tygodniu funkcjonariusze wezmą ponownie pod lupę kierowców, którzy w ostatniej chwili przejeżdżają przez skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Te działania noszą nazwę: „Późne zielone”. W działaniach po raz kolejny weźmie udział ambulans monitoringu z KWP w Olsztynie.
      
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A wezcie sie lepiej za łąpanie złodziei. Banda nierobów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Miras000(2013-12-10)
 • Dobrze niech działają. Ludziska lezą po prawej stronie jezdni, ubrani zazwyczaj na czarno. Taki nawet nie widzi jak jadą samochody. Zmora szczególnie poza miastem, gdzie nie ma chodników. Nawet głupiego odblasku nie mają, żeby dać szansę się zauważyć. Proszą się sami o taxi w postaci ambulansu. Takich powinni karać, a nie później kierowców ciągać bo potrącił. Koło szpitala wojewódzkiego zmorą jest przechodzenie pieszych prosto od autobusu bezpośrednio do Plastyku, a przejście jest 20m dalej. KARAĆ KARAĆ i KARAĆ
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  lukasss(2013-12-10)
 • "późne zielone" od razu mi się przypomina kawał o policjantach, a tak z innej beczki, Jakieś zmiany na stołkach się szykują że olsztyn taki chętny do współpracy z elbląska policją ?
 • Czuję się wystarczająco bezpiecznie bez milicjantów, tym bardziej z Olsztyna.
 • To jakiś matrix. Przecież ostatnie potrącenia miały miejsce przede wszytkim na pasach. Raczej należałoby przeprowadzić kampanię prewencyjno-restrykcyjna w kierunku kierowców blachosmrodów. Czy elbląska policja tego nie wie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  autosan(2013-12-10)
 • Bardzo dobrze bo dzisiaj panienka gadala przez tel przed przejściem dla pieszych odwrocona tylem. Ni stad naraz weszla na ulice nawet nie spojrzawszy czy cos jedzie. Bylaby moja wina no bo przeciez stala przed przejsciem a ze tylem to ja mam sie domyslac kiedy zdecyduje sie przejść.
 • Ile dzieli nas od " cywilizowanej " Europy dokładnie pokazują takie pseudo akcje. Każdy kto przynajmniej raz był w Niemczech, Anglii, Skandynawii, lub innym kraju z bardziej cywilizowanej właśnie Europy widział zachowania kierowców względem pieszych. Pieszy zawsze ma bezwzględne pierwszeństwo na pasach, Ba już dochodząc do nich kierowcy widząc to zwalniają i z uśmiechem i życzliwością przepuszczają pieszych. To jest naturalny odruch każdego. Jest bezpiecznie i zdecydowanie spokojniej bo nikt się w takiej sytuacji nie stresuje. Wracając na nasze podwórko jest dokładnie odwrotnie. Dlaczego to samochód a nie człowiek jest ważniejszy ? Smutni ludzie czekają w nieskończoność przed przejściem na to, że ktoś się w końcu zlituje i przepuści. Nasz kraj jest niepoważny. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Forfitter(2013-12-11)
Reklama