UWAGA!

Dziś i jutro pobiegną na orientację

 
Elbląg, zdjęcie z konkursu FotoreportEl:
zdjęcie z konkursu FotoreportEl: fot. martinezel

Dziś, 2 października w Bażantarni odbędą się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Sportowej Nawigacji Satelitarnej VI Memoriał im. kpt. Daniela Ambrozińskiego. Z kolei jutro (3 października) odbędzie się I Memoriał im. st. chor. sztab. Marka Szredela w foxoringu.

Główny organizatorem są Polski Związek Radioorientacji Sportowej, 16 Pomorska Dywizja Zmechanizowana im. Króla Kazimierza Jagiellończyka i Elbląski Klub Orienteeringu GRYF. Reprezentacje poszczególnych jednostek wojskowych z całej Polski rywalizować będą przy pomocy odbiorników GPS szukając punktów kontrolnych mając zapisane ich dane czyli współrzędne prostokątne płaskie UTM, które są podstawą systemu meldunkowego MGRS stosowanego w armiach NATO na mapach, przyrządach celowniczych i urządzeniach nawigacyjnych. Start pierwszego zawodnika przewidziany jest o godz. 10.30 na polanie przy wiacie „Irenka”.
       Z kolei w sobotę odbędzie się I Memoriał im. st. chor. sztab. Marka Szredela w foxoringu, na który zapraszamy wszystkich chętnych uczestników.
       Około godz. 9.00 nastąpi otwarcie Memoriał – plac przed muszlą koncertową w Bażantarni.
       Kategorie wiekowe:
       - K i M 21 – 30 lat
       - K i M 31 – 40 lat
       - K i M powyżej 40 lat.
       Foxoring jest to połączenie biegu na orientację z radioorientacją sportową czyli na mapie mamy zaznaczone punkty w formie czerwonych kółeczek, które musimy odnaleźć w terenie i będąc tam za pomocą odbiornika KF, szukamy mikronadajnika, który jest zlokalizowany przy punkcie kontrolnym ale bez lampionu. Jest tylko stojak z perforatorem i czytnikiem chipów ponieważ zawody odbywają się przy pomocy elektronicznego pomiaru czasu SI. Praktycznie jak ktoś ma sokoli wzrok to może biegać bez odbiornika KF. Wszystkich sympatyków i zainteresowanych udziałem zapraszamy. Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze przybycie.
       Marek Szredel był wielkim entuzjastą biegu na orientację, rowerowej jazdy na orientację, radioorientacji sportowej, sportowej nawigacji satelitarnej, biegów przełajowych, maratońskich. Był doskonałym organizatorem zawodów. Posiadał bardzo wiele tytułów sportowych, wielokrotny mistrz Wojska Polskiego, Polski, Europy. Laureat nagród prezydenta Miasta Elbląga. Przez okres kilu lat najlepszy sportowiec Wojska Polskiego. Odszedł od nas niespodziewanie 25 marca 2014 r.
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama