UWAGA!

Echa mistrzostw województwa (judo)

Olsztyn gościł reprezentacje sekcji judo z Warmii i Mazur na mistrzostwach województwa. Z powodzeniem w kategoriach młodzik, junior młodszy i junior w silnie obsadzonym turnieju startowali elblążanie z klubów MKS Truso i UKS Tomita. Zdobyli 20 medali, a MKS Truso wygrało klasyfikację klubową.

Tytuły mistrzowskie i złote medale w kategorii młodzików wywalczyli: Agata Olejniczak (kat. 48 kg), Łukasz Białkowski (46 kg), Wiktor Kulicki (66 kg), Tomasz Gadaj (73 kg) - wszyscy Truso i Paweł Piórkowski (55 kg) - Tomita. Brązowy medal wywalczył Lubomir Adamiak (73 kg) z Tomity. W kategorii juniorów młodszych złote medale zdobyli Anna Kuleta (52 kg), Joanna Deptuła (57 kg), Joanna Jaworska (pow. 70 kg), Mateusz Tonga (55 kg), Maciej Zając (81 kg), a srebrne medale wywalczyli Karol Białkowski (73 kg) i Michał Olejniczak (60 kg) – wszyscy z Truso. Judoka Tomity Łukasz Jędraszek (66 kg) zdobył brązowy medal. W kategorii juniorów mistrzostwo wywalczył Kacper Goliński (81 kg), który w półfinale pokonał brązowego medalistę MPJ Kamila Kozłowskiego z Gwardii Olsztyn. Srebrne medale zdobyli Agata Maciejkowicz (48 kg), Izabela Skwarek (52 kg) - obie Truso, a także Tomasz Marszycki (66 kg) i Rafał Jędraszek (100 kg) obaj z Tomity. Te wyniki potwierdzają dominację elbląskich judoków w województwie.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Gratulacje dla zawodników i Trenwrów MKS Truso to jedna z sekcji która przynosi dużo medali.Tak dalej a doczekamy się może medalu Olimpijskiego!!!!Tego życzę wszystkim zawodnikom elbląskiego Judo.
 • ;) bardzo fajnie że nam co nie których.:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ferdek(2006-12-14)
 • Gdzie można się zapisać na judo w Elblągu?
 • W Elblągu w Elblągu.
 • Dziękuję naprawdę bardzo śmieszne!
 • Można zapisać się do Tomity. Cudowny trener, Zbigniew Wołoszyn, wzór i autorytet dla młodych ludzi, pełen poświęcenia i cieplego podejścia do swoich uczniów. Prawdziwy Mistrz i przewodnik, od ktorego zawodnicy uczą się nie tylko swietnej techniki, ale mądrej postawy i filozofii życiowej. A także jego podejście dla dzieci i młodzieży na pewno stanie sie kiedyś właściwym wzorcem dla tychże młodych ludzi, wtedy, gdy oni sami staną sie dorosłymi. Zrównoważenie, spokój i szacunek dla swoich uczniów, niezależnie od okoliczności. I są tego efekty. Małe szkraby przychodzą do klubu i już po paru miesiącach zdobywają medale. Truso ma mnostwo zawodników, Tomita malutko! Dlatego trener może swoim uczniom poświęcić mnostwo czasu. I dlatego wiekszość z nich osiaga medalowe efekty. Gdyby popatrzeć na ilość medali w proporcji do ilości zawodników to Tomita jest hen, hen , przed Truso. Ale oba kluby są dobre, bo Elbląskie, Elbląg górą i cieszmy się z tego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rodzic(2006-12-16)
 • jeśli jesteś twardziel to zapisz się do Truso :p
 • tylko tomita i truso nigdy wilki ten klub to tragedia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rodzic2(2006-12-17)
 • Jestem za zdobywaniem medali, ale nie za wszelką cenę trzeba pamiętać że to jest zabawa a prawdziwe startowanie zaczyna się w juniorach. Aby dotrwać do Juniora trzeba dużo wytrwałości ze strony zawodnika i rodziców-poświęcenia i zamiłowania do sportu, nie jest to takie proste trzeba pogodzić szkołę życie prywatne(treningi 5 razy w tygodni po 2 godziny) nie każdy ma tyle zacięcia, więc życzę żeby zawodnicy z Truso czy Tomity zdobywali medale, może doczekamy się zawodnika na Olimpiadzie ? kto wie? Powodzenia dla wszystkich judoków z Elbląga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zorientowany(2006-12-17)
Reklama