Echa mistrzostw województwa (judo)

Olsztyn gościł reprezentacje sekcji judo z Warmii i Mazur na mistrzostwach województwa. Z powodzeniem w kategoriach młodzik, junior młodszy i junior w silnie obsadzonym turnieju startowali elblążanie z klubów MKS Truso i UKS Tomita. Zdobyli 20 medali, a MKS Truso wygrało klasyfikację klubową.

Tytuły mistrzowskie i złote medale w kategorii młodzików wywalczyli: Agata Olejniczak (kat. 48 kg), Łukasz Białkowski (46 kg), Wiktor Kulicki (66 kg), Tomasz Gadaj (73 kg) - wszyscy Truso i Paweł Piórkowski (55 kg) - Tomita. Brązowy medal wywalczył Lubomir Adamiak (73 kg) z Tomity. W kategorii juniorów młodszych złote medale zdobyli Anna Kuleta (52 kg), Joanna Deptuła (57 kg), Joanna Jaworska (pow. 70 kg), Mateusz Tonga (55 kg), Maciej Zając (81 kg), a srebrne medale wywalczyli Karol Białkowski (73 kg) i Michał Olejniczak (60 kg) – wszyscy z Truso. Judoka Tomity Łukasz Jędraszek (66 kg) zdobył brązowy medal. W kategorii juniorów mistrzostwo wywalczył Kacper Goliński (81 kg), który w półfinale pokonał brązowego medalistę MPJ Kamila Kozłowskiego z Gwardii Olsztyn. Srebrne medale zdobyli Agata Maciejkowicz (48 kg), Izabela Skwarek (52 kg) - obie Truso, a także Tomasz Marszycki (66 kg) i Rafał Jędraszek (100 kg) obaj z Tomity. Te wyniki potwierdzają dominację elbląskich judoków w województwie.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska

• Gratulacje dla zawodników i Trenwrów MKS Truso to jedna z sekcji która przynosi dużo medali.Tak dalej a doczekamy się może medalu Olimpijskiego!!!!Tego życzę wszystkim zawodnikom elbląskiego Judo.
  • ;) bardzo fajnie że nam co nie których.:)
    0
    0
    ferdek(2006-12-14)
  • Gdzie można się zapisać na judo w Elblągu?
  • W Elblągu w Elblągu.
  • Dziękuję naprawdę bardzo śmieszne!
  • Można zapisać się do Tomity. Cudowny trener, Zbigniew Wołoszyn, wzór i autorytet dla młodych ludzi, pełen poświęcenia i cieplego podejścia do swoich uczniów. Prawdziwy Mistrz i przewodnik, od ktorego zawodnicy uczą się nie tylko swietnej techniki, ale mądrej postawy i filozofii życiowej. A także jego podejście dla dzieci i młodzieży na pewno stanie sie kiedyś właściwym wzorcem dla tychże młodych ludzi, wtedy, gdy oni sami staną sie dorosłymi. Zrównoważenie, spokój i szacunek dla swoich uczniów, niezależnie od okoliczności. I są tego efekty. Małe szkraby przychodzą do klubu i już po paru miesiącach zdobywają medale. Truso ma mnostwo zawodników, Tomita malutko! Dlatego trener może swoim uczniom poświęcić mnostwo czasu. I dlatego wiekszość z nich osiaga medalowe efekty. Gdyby popatrzeć na ilość medali w proporcji do ilości zawodników to Tomita jest hen, hen , przed Truso. Ale oba kluby są dobre, bo Elbląskie, Elbląg górą i cieszmy się z tego.