UWAGA!

Teraz ja - Ekonomia i polityka Góry Chrobrego

Elbląg, Ekonomia i polityka Góry Chrobrego

Mamy w Elblągu zrealizowane marzenia w zakresie wykorzystania Góry Chrobrego dla celów narciarsko-rekreacyjnych. To, co stworzono, zasługuje na pochwałę. Splot okoliczności, to znaczy inwestor i władze miasta (korzystna dzierżawa góry) przyczyniły się do tego niezaprzeczalnego sukcesu, ale...

Ostatnio zamontowano tam drugi wyciąg „talerzyk” w celu skrócenia kolejki do wyciągu. Super! W tych dniach ZKM uruchomił nawet kursy autobusu nr 17 na Górę Chrobrego!
       Tylko w tym szczęściu jest pewien niedosyt. Korzystam codziennie z oferty „Góry”, poza weekendami, z uwagi na wysokie ceny, które w tych dniach są 2,5 raza wyższe, jak w godzinach 9-11 w dni powszednie. Nie zamierzam zaglądać do kieszeni właściciela, bo to jest Jego biznes, w który zaryzykował. Tylko przykro jest, jak punktualnie po godzinie 11 stok pustoszeje, a drugi wyciąg jest wyłączany. Cała piękna infrastruktura zamiera, mimo że cała armia pracowników jest na posterunku... a bar świeci pustkami.
       Miasto, stwarzając inwestorowi korzystne warunki dzierżawy, miało na pewno na uwadze oczekiwania elblążan. Teraz może zapytać, dlaczego mimo tego Góra zamiera w godzinach od 11 do końca dnia w dni powszednie. Zwłaszcza teraz, gdy są ferie zimowe, uruchomiono autobus, jest śnieg i pełne zatrudnienie pracowników na Górze, a stok pusty? Może właściciel zrobi rachunek ekonomiczny i zweryfikuje cennik? Korzystając z Góry tylko w dni powszednie, w godzinach do 11, czyli przy cenie 1 zł za wjazd, muszę wydać miesięcznie co najmniej 1000 zł. Wydałbym chętnie o 500 zł więcej, ale nie w cenie wyższej jak 1 zł za wjazd. Myślę, że inni narciarze poprą moje spostrzeżenia.
       Z narciarskim pozdrowieniem
      
      
Elbingerer
Liczba publikacji: 146
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
4.7 29 46

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama