UWAGA!

Elbląg gościł finalistów „Licealiady”

 Elbląg, Elbląg gościł finalistów „Licealiady”
fot. nadesłane

W minionym tygodniu Elbląski Szkolny Związek Sportowy był organizatorem aż trzech finałów wojewódzkich w grach zespołowych. Wszystkie zespoły uczestniczące w finałach „Licealiady” otrzymały dyplomy, miejsca na podium uhonorowane zostały medalami, a cztery najlepsze drużyny odebrały puchary.

W pierwszym z nich, Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych „Licealiada", o prymat w województwie rywalizowali piłkarze ręczni. Sukces zanotowała drużyna VIII Liceum Ogólnokształcącego z Olsztyna pokonując w finale 20:10 team Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu. Trzon mistrzowskiego zespołu stanowili piłkarze ręczni II-ligowego Szczypiorniaka, a także brązowi medaliści Mistrzostw Polski juniorów. Trzeci był Zespół Szkół nr 1 ze Szczytna, a na czwartym miejscu uplasowała się drużyna Liceum Ogólnokształcącego z Olecka.
      
       Następnie rozgrywano dwa finały „Licealiady” w unihokeju. Wyłonione po serii eliminacji drużyny chłopców (osiem zespołów) rywalizowały na parkiecie hali MOS przy ul. Kościuszki. Mistrzostwo zdobyli unihokeiści z Zespołu Szkół Zawodowych z Morąga pokonując w finale 3:0 drużynę Zespołu Szkół z Pasłęka. Brązowe medale wywalczył Zespół Szkół Budowlanych z Braniewa wygrywając 4:0 z IV Liceum Ogólnokształcącym z Elbląga.
      
       W tym samym czasie w hali IV LO przy ul. Sienkiewicza toczyły się unihokejowe mecze finału „Licealiady” z udziałem ośmiu zespołów dziewcząt. W finale zmierzyły się dwie drużyny z Morąga, a mistrzowski laur wywalczył Zespół Szkół Zawodowych skromnym zwycięstwem 1:0 nad Zespołem Szkół Ogólnokształcących. Z brązowego medalu cieszyły się elblążanki z IV Liceum Ogólnokształcącego, które w decydującym o miejscu w finale meczu pokonały 5:0 zespół Liceum Ogólnokształcącego z Braniewa.
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama