UWAGA!

Elbląg gospodarzem jednej z największych imprez w Europie (unihokej)

Elbląg, Elbląg gospodarzem jednej z największych imprez w Europie (unihokej)
(fot. archiwum PS)

Sympatycy sportu w Elblągu nie mają powodów do narzekań na brak dużych wydarzeń sportowych. Po bokserskiej gali, w nadchodzącą sobotę i niedzielę, w czterech halach sportowych rozegrany zostanie XVI Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku”. To największa impreza unihokeja w Polsce i jedna z największych w Europie.

O ogromie festiwalu świadczy 830 uczestników reprezentujących 62 zespoły dziewcząt i chłopców z 13 województw i rosyjskiego Kaliningradu. W ciągu dwóch dni rozegrają one 219 spotkań eliminacyjnych, półfinałowych i finałowych. Arenami sportowych emocji będą hale MOS przy ul. Kościuszki, IV LO przy ul. Sienkiewicza, SP 12 przy ul. Zajchowskiego i SP 8 przy ul. Szańcowej. W ramach festiwalu rozegrane zostaną Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkół Podstawowych i Ogólnopolska Gimnazjada.
     Głównym organizatorem imprezy giganta jest Elbląski Szkolny Związek Sportowy przy współpracy z Zarządem Głównym SZS w Warszawie, MOSiR Elbląg, Dowództwem 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, Bursami nr 2, 3, 4, internatami ZSE, OSW nr 1 i nr 2, IV LO, SP 12, SP 8 i MOS w Elblągu. Organizatorzy już dziękują za uzyskane wsparcie finansowe od Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie, Pomorskiej Spółki Gazownictwa w Gdańsku, firmy Interplastic Roger Żółtowski z Gdyni, Starosty Elbląskiego i Prezydenta Elbląga.
     Pojedynki unihokeistów można obserwować w wymienionych halach w sobotę od godz. 8 do 22 i w niedzielę od godz. 8 do 13.30. Uroczyste otwarcie festiwalu odbędzie się w sobotę o godz. 13.30 w hali MOS przy ul. Kościuszki. O tej samej porze w niedzielę, w tej samej hali zaplanowano zakończenie imprezy. Wstęp na wszystkie mecze i uroczystości jest wolny.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama