UWAGA!

Elbląg gospodarzem turnieju Grand Prix (brydż sportowy)

Elbląg, Elbląg gospodarzem turnieju Grand Prix (brydż sportowy)
(fot. PS)

Jednym z 14 organizatorów serii turniejów brydżowych o Grand Prix Polski 2008 jest Elbląg. W dniach 22-24 lutego nasze miasto stanie się stolicą polskiego brydża. W sali „Pod Arkadami” w hotelu „Gromada” rozegrany zostanie XI Ogólnopolski Mityng „Żuławski” Brydża Sportowego im. arcymistrza międzynarodowego Mirosława Wołka.

Głównym organizatorem tej prestiżowej imprezy jest Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego, któremu prezesuje arcymistrz międzynarodowy Bogusław Gierulski. Honorowy patronat nad mityngiem przyjął Jacek Protas, marszałek Warmii i Mazur. Szacuje się, że w mityngu weźmie udział ponad 300 uczestników - brydżystów z czołówki krajowej, a także zawodników z Litwy, Białorusi, Szwecji i Niemiec. Będą w tym gronie medaliści mistrzostw świata, Europy i Polski. Mityng ma charakter otwarty, toteż każdy może wypróbować swoje umiejętności w konfrontacji najlepszymi.
     Zgodnie z wieloletnią tradycją, puchary dla najlepszych fundują parlamentarzyści z Ziemi elbląskiej.
     W piątek (22 lutego) od godz. 18 rozegrany zostanie I Mityngowy Turniej Par na Impy (Cavendish) o puchar posła Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego. W sobotę (23 lutego) o godz. 10 brydżyści rozpoczną rywalizację w turnieju Prokom Software SA Grand Prix Polski 2008 o puchar posła Leonarda Krasulskiego. W niedzielę (24 lutego) o godz. 10 wystartuje III Mityngowy Turniej Par na Maxy o puchar senatora Stanisława Gorczycy.
     Przebieg rywalizacji brydżystów w Elblągu można śledzić na żywo w internecie w przodującym w świecie amerykańskim serwerze Bridże Base Online. O popularności tego serwera świadczy fakt, że jednorazowo odwiedza go nawet 15 tys. zawodników, a to jest znakomita promocja Elbląga i sponsora strategicznego turnieju, którym jest Grupa Lotos.
     

 

Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama