UWAGA!

Elbląg gotowy do Biegu Piekarczyka

Elbląg, Elbląg gotowy do Biegu Piekarczyka

Zakończyliśmy już wszystkie, niezbędne przygotowania do V Biegu Piekarczyka startującego w niedzielę – informuje dyrektor Marek Wnuk z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który wraz z Urzędem Miejskim jest głównym organizatorem najważniejszego sportowego wydarzenia Dni Elbląga. – Zapowiada się rekordowa obsada biegu głównego, będą dodatkowe atrakcje i niespodzianki dla obserwatorów rywalizacji, a wszystko przy sprzyjającej pogodzie – zapewnia dyrektor Wnuk.

W niedzielę, 30 czerwca, o godz. 12, na nowej, szybszej trasie z atestem PZLA zostanie rozegrany V Bieg Piekarczyka na dystansie 10 km. Bieg główny poprzedzą na krótszych dystansach biegi dla dzieci i młodzieży. Nie pominięto sympatyków Nordic Walking, którzy już o godz. 10.45 wyruszą na ponad 3-kilometrową trasę, a do tej rywalizacji zaproszono ekipę „kijkarzy” z partnerskiego Elblągowi miasta Compiegne z Francji.
       W konkurencjach towarzyszących głównemu wydarzeniu, może bezpłatnie wziąć udział każdy, kto zgłosi się do biura zawodów w dniu imprezy, a po ukończeniu rywalizacji otrzyma zagwarantowaną pamiątkę – oryginalny medal finishera. Biuro zlokalizowane będzie na Bulwarze Zygmunta Augusta przy ul. Wodnej w Elblągu i czynne w godzinach od 9 – 11. Zachęcamy do uczestnictwa wszystkich elblążan, bo w biegach towarzyszących i konkurencji Nordic Walking pierwsze trzy zawodniczki i pierwsi trzej zawodnicy otrzymają extra medale i nagrody rzeczowe.
       Biuro biegów przyjmować będzie również w podanych godzinach zgłoszenia chętnych do startu w V Biegu Piekarczyka rozgrywanego w kategoriach wiekowych. Przypominamy, że każdy, kto zdecyduje się uczestniczyć w tej rywalizacji otrzyma w pakiecie startowym: pamiątkową koszulkę do biegania, sznurowany worek treningowy na plecy, numer startowy oraz posiłek po starcie. Dodatkowo każdy, kto dobiegnie do mety pozyska również specjalnie przygotowany na tę okazję medal finishera.
       Sześciu pierwszych zawodników i sześć pierwszych zawodniczek w klasyfikacji generalnej otrzyma nagrody pieniężne, a najlepsi na mecie elblążanie otrzymają: mężczyzna – rower „Turbo”, a na kobietę czeka oryginalny, równie cenny prezent oświetleniowy we włoskiej stylizacji.
       W biegu głównym na liście startowej dominują elblążanie, ale są osoby ze wszystkich rejonów Polski, a także z Niemiec, Białorusi i Kenii. Start i meta tego biegu będzie usytuowana na Bulwarze Zygmunta Augusta, co ułatwi obserwację rywalizacji kibicom na których też czekają extra atrakcje. Pojawi się legendarna postać Piekarczyka rozdającego prezenty, będzie też można sprawdzić swoje możliwości fizyczne na specjalnie ustawionej mobilnej ściance wspinaczkowej, obserwować i czynnie uczestniczyć w „Balonowym show” w wykonaniu Patrycji Lipińskiej, próbować celności rzutów podkowami.
       Skoro o atrakcjach mowa, to zachęcamy także do skorzystania z mobilnej aplikacji „Ścieżka Piekarczyka” umożliwiającej zwiedzenie i odkrycie zabytków elbląskiej Starówki przy pomocy tego urządzenia mobilnego, które można pobrać ze strony internetowej V Elbląskiego Biegu Piekarczyka dostępnej na www.mosirelblag.eu
       Również na tej stronie szczegółowe informacje o imprezie, regulaminy, informacje o utrudnieniach w ruchu samochodowym na Starym Mieście oraz ulicy Warszawskiej i przyległych – zachęcamy do lektury.
      
       Zapraszamy elblążan na Stare Miasto w niedzielę zapewniając duże sportowe i towarzyskie emocje przy sprzyjającej spacerom pogodzie, a także dodatkowe atrakcje na imprezach organizowanych z okazji Dni Elbląga.
      
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama