UWAGA!

Elbląg lepszy od Kaliningradu (tenis)

 
Elbląg, Elbląg lepszy od Kaliningradu (tenis)
fot. MOSiR

W Elblagu, w pierwszy weekend lipca rozegrany został turniej tenisowy pomiędzy reprezentacjami Elbląga i Obwodu Kaliningradzkiego. W sportowej rywalizacji wygrali gospodarze 5:3.

- Chcieliśmy spotkać się z innymi osobami, które grają w tenisa, poznać nowych ludzi, a przy okazji podnieść swój poziom sportowy - mówi Mateusz Skorek.
       Ostatni mecz tenisowy pomiędzy zawodnikami z Elbląga i Obwodu Kaliningradzkiego odbył się w 1998 roku. Po siedemnastu latach przerwy znów nadarzyła się okazji by miłośnicy białego sportu z Rosji i Polski ponownie spotkali się przy siatce. Zawody, które rozegrane zostały na kortach przy ul. Agrykola zorganizowali wspólnie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Szkoła Tenisa Score. I choć w turnieju nie zagrali tak znani zawodnicy, jak na trwającym właśnie Wimbledonie, to ciekawych spotkań i pięknych akcji także w Elblągu nie brakowało.
       - Pomysł na organizację takiego turnieju pojawiał się już dawno, ale do tej pory trudno było z jego realizacją - wyjaśnia Mateusz Skorek. - Teraz, głównie dzięki zaangażowaniu Jarosława Susa, udało się doprowadzić do takich zawodów. Dużo Rosjan przyjeżdża do Elbląga i stąd właśnie w tamtą stronę skierowaliśmy naszą ciekawość. Chcieliśmy spotkać się z innymi osobami, które grają w tenisa, poznać nowych ludzi i sprawdzić swój poziom sportowy w konfrontacji z tenisistami z Rosji.
       Przez weekend na kortach elbląskiego MOSiR-u rywalizowało 26 zawodników i 3 zawodniczki. Najmłodszy uczestnik miał 16 lat, a najstarszy 63. W tym czasie rozegrano turniej singlowy oraz pojedynek Elbląg-Kaliningrad, który składał się z meczów singlowych i deblowych. W pojedynku wystąpili najlepsi zawodnicy poszczególnych ekip.

 

Turniej singlowy zwyciężył Bartek Kazubek, który w trzech setach pokonał Dmitrija Moskvina. Natomiast w pojedynku drużyn, reprezentacja Elbląga w składzie Przemysław Kwiatkowski, Roman Żurkowski i Sławomir Kapusta, którego zmienił Mateusz Skorek pokonała 5:3 drużynę Obwodu Kaliningradzkiego (Vadim Krasovsky, Andrey Volkov i Anatolij Mironov).
       Po zakończeniu rywalizacji sportowej odbyło się uroczyste zakończenie. Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe.
       - Atmosfera była naprawdę świetna i z tego co wiem, to gościom bardzo się u nas podobało. Jesteśmy wstępnie umówieni, by pod koniec sierpnia rozegrać podobny turniej, tyle że w Kaliningradzie. W przyszłości chcielibyśmy cyklicznie organizować takie pojedynki - kończy Mateusz Skorek.
      

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama