UWAGA!

Elbląg pełen tańca

 

Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup rozpocznie się dopiero jutro, w piątek 16 października, ale już od wczoraj w Elblągu zbierają się tancerze i sędziowie taneczni, którzy uczestniczą w warsztatach i konferencjach, przygotowanych w ramach projektu „Let’s dance together”. Międzynarodowemu Festiwalowi Tańca Baltic Cup towarzyszą inne działania, których ogniwem łączącym jest szeroko rozumiany sport taneczny.

- To seminaria, warsztaty, konferencje, zarówno dla zawodników, jak również dla trenerów, instruktorów i działaczy sportowych – mówi Magdalena Czarnocka – Kaptur, zastępca dyrektora CSE „Światowid”, koordynator projektu.
       W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” i na sali II LO w Elblągu ćwiczą tancerze z Polski i z zagranicy. W Ratuszu Staromiejskim odbywa się spotkanie zarządu europejskiej agendy Międzynarodowej Federacji Tańca Sportowego oraz międzynarodowy kongres dla sędziów tańca sportowego. W Bibliotece Elbląskiej szkolenie sędziów Federacji Tańca Sportowego.
      
       W sali kameralnej kina Światowid rozpoczęła się dwudniowa konferencja dla działaczy sportowych i tanecznych, na której zaproszeni prelegenci poruszą tematy tańca, sportu, kształtowania zdrowych nawyków wśród dzieci i młodzieży, sponsoringu sportowego, wolontariatu w sporcie, programów wsparcia sportu ze środków UE, antydopingu czy The World Games Polska 2017.
      
       Wszystko to odbywa się pod hasłem "Let's dance together!", bo realizacja projektu ma być początkiem publicznej i otwartej edukacji sportowej, skierowanej nie tylko do osób działających w sporcie tanecznym, przyszłych instruktorów czy nauczycieli tańca, ale również samych zawodników.

  Elbląg pełen tańca
fot. nadesłana


      
       Głównym działaniem projektu jest Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup. Festiwal rozpoczyna się już w najbliższy piątek, 16 października i potrwa do niedzieli,18 października. Bilety na Baltic Cup są do nabycia w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Bilety dla osób powyżej 18 roku życia na trybuny kosztują 10 zł, osoby poniżej 18 roku życia obowiązują bezpłatne wejściówki, które należy odebrać w kasie.


       Projekt „Let’s dance together” realizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ Sport.
      
       Patronem medialnym Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...