UWAGA!

Elbląg stanie się Centrum Przygotowań Tanecznych?

 
Elbląg stanie się Centrum Przygotowań Tanecznych?
fot. nadesłana

Kurs dla instruktorów tańca sportowego, szkolenia dla tancerzy i sędziów oraz spotkania z lekarzem sportowym i psychologiem – wszystko po to, by taniec sportowy stał na najwyższym poziomie. Organizatorem przygotowań do nowego sezonu tanecznego była Federacja Tańca Sportowego, przy współpracy z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

O tym, że Elbląg słynie z dobrych tancerzy z pewnością wie już cała Polska. Widowiskowe turnieje przyciągają fanów tanecznej rywalizacji, ale, by wszystko było profesjonalnie wykonane potrzebne są także spotkania warsztatowe. Tym razem to właśnie Elbląg, a dokładniej CSE „Światowid” stał się miejscem, gdzie tancerze, trenerzy i sędziowie intensywnie przygotowywali się do nowego sezonu tanecznego.
       Przez dwa tygodnie w Elblągu trwał kurs instruktora sportu w tańcu sportowym organizowany przez Federację Tańca Sportowego oraz Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
       - W „Światowidzie” przez trzy dni trwało zgrupowanie szkoleniowe kadry FTS-Polska w tańcach standardowych i latynoamerykańskich – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. – Tancerze wzięli udział także w spotkaniach z lekarzem sportowym, fizjoterapeutą oraz sportowym psychologiem. Ponadto odbyło się także szkolenie dla sędziów punktowych i sędziów skrutinerów FTS.
       Przy okazji działań szkoleniowych odbyło się także walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze delegatów Federacji Tańca Sportowego. Nowym prezesem FTS został Antoni Czyżyk.
       - Szkolenie kadry i sędziów było kolejnym etapem budowania idei uruchomienia w Elblągu, przy „Światowidzie” Centrum Przygotowań Tanecznych, w którym przygotowywać się będą tancerze kadry narodowej w tańcu sportowym – mówi Antoni Czyżyk. – Będziemy dążyli do tego, by nasze miasto stało się dla tancerzy, trenerów tańca sportowego oraz sędziów miejscem podnoszenia kwalifikacji, a także centrum informacji. Ma to być swoisty Centralny Ośrodek Sportowy dla sportu tanecznego.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)