UWAGA!

Elbląg stanie się stolicą brydża

 Elbląg, Elbląg stanie się stolicą brydża
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Żuławski Kongres Brydżowy im. arcymistrza Mirosława Wołka odbędzie się w tym roku mimo pandemii. Brydżyści będą rywalizować na internetowej platformie Bridge Base Online w dniach 25-28 lutego.

Elbląg na kilka dni, i to już po raz 24., stanie się stolicą brydża sportowego. W turnieju - poświęconym pamięci Mirosława Wołka, elbląskiego przedsiębiorcy i znakomitego brydżysty, który miał tytuł arcymistrza międzynarodowego – weźmie udział czołówka zawodników z kraju i Europy. Między innymi mistrzowie Europy juniorów z Salsomaggiore (Włochy) Mirosław Cichocki i Tomasz Gotard, mistrzowie Europy z Hagi (Holandia) Krzysztof Łukaszewicz i Roman Kierznowski, złoty medalista olimpiady brydżowej z Seattle (USA) Piotr Tuszyński oraz drużyna dwukrotnych mistrzów świata z kapitanem arcymistrzem międzynarodowym Krzysztofem Jassemem.

W ramach Żuławskiego Kongresu Brydżowego w dniach 25-28 lutego odbędą się Internetowe Mistrzostwa Polski Teamów (na platformie Bridge Base Online), a w dniach 27-28 lutego Ogólnopolski Turniej Par. W czterodniowym maratonie będzie uczestniczyć kilkuset brydżystów i brydżystek.

Przypomnijmy, że pierwszy Żuławski Kongres Brydżowy wygrał duet Bogusław Gierulski – Mirosław Wołek. O tym, kto okaże się zwycięzcą XXIV edycji przekonamy się 28 lutego.

Organizatorami zawodów są: Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego, Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Brydża Sportowego i Polski Związek Brydża Sportowego.

Henryk Łęcki, Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama