UWAGA!

Elbląg stanie się stolicą polskiego i europejskiego brydża

 
Elbląg, Elbląg stanie się stolicą polskiego i europejskiego brydża
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl

1 i 2 marca w Ratuszu Staromiejskim zostanie rozegrany Pierwszy Turniej Miast Partnerskich o Puchar Przechodni Prezydenta Elbląga, Witolda Wróblewskiego. W drużynowym turnieju udział wezmą reprezentacje: Elbląga, Ronneby (Szwecja), Ryga (Łotwa),Tarnopol (Ukraina) i Wilno (Litwa).

Reprezentacja Elbląga wystąpi w składzie: Bogusław Gierulski-Marek Ratkowski, Andrzej Fronczak-Kazimierz Konefał, Jerzy Ratkowski - Jerzy Sukow. Zaś w Międzynarodowej drużynie kobiet Elbląg-Leer wystąpią elblążanki: Janina Ptak i Iwona Wierzbicka. Turniej Miast Partnerskich poprzedzi Jubileuszowy XX Międzynarodowy Kongres Brydża Sportowego im. Arcymistrza Międzynarodowego Mirosława Wołka,który odbędzie się w dniach 3- 5 marca w hotelu Elbląg. W Kongresie weźmie udział około 400 brydżystów z Polski i Europy. Z turniejów brydżowych zostanie przeprowadzona na żywo transmisja na ogólnoświatowym przodującym w brydżu sportowym serwerze Bridge Base Online. W prestiżowych turniejach kongresowych udział wezmą mistrzowie Polski, Europy, Ameryki Północnej i świata. W marcu dzięki Żuławskiemu Kongresowi Elbląg stanie się stolicą polskiego i europejskiego brydża. Kongres będzie wspaniałą okazją do pozytywnej promocji Elbląga w regionie Warmii i Mazur, a także na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.
       Animatorem i organizatorem imprez brydżowych jest Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego. Zapraszamy pasjonatów brydża do udziału w turniejach kongresowych. Znakomity reżyser teatralny i filmowy Jerzy Gruza w jednym z wywiadów powiedział: "Brydż jest najbardziej demokratyczną grą na świecie. Wygrać każdy może".

       Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Henryk Łęcki, wiceprezes zarządu Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • radzę zaopatrzyć gości w botki jednorazowego użytku, albo elbląskim psom pozaklejać tyłki, bo chodniki są tak osrane, że goście nie znając elbląskich porządków, będą mieć cuchnący problem.
  • Spytajcie się w UM jakie dofinansowanie idzie do tej imprezy z kasy miejskiej?
Reklama