UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg stolicą brydża sportowego

Elbląg, Brydż ma wielu sympatyków - w turnieju uczestniczyło 395 brydżystów z Polski, Białorusi, Litwy, Łotwy, Szwecji i Niemiec
Brydż ma wielu sympatyków - w turnieju uczestniczyło 395 brydżystów z Polski, Białorusi, Litwy, Łotwy, Szwecji i Niemiec (fot. AD)

Trzynastka nie przyniosła pecha – mówi Bogusław Gierulski, arcymistrz brydża sportowego, prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego, organizatora XIII Międzynarodowego Kongresu Żuławskiego Brydża Sportowego im. Mirosława Wołka, jaki przez trzy dni (19-21 lutego) odbywał się w Elblągu. – Dopisała frekwencja, w porównaniu do lat minionych obserwowaliśmy wzrost poziomu rywalizacji i co nas szczególnie cieszy, zbieraliśmy jako organizatorzy, pochlebne opinie uczestników o warunkach w jakich rozgrywali zawody.

W turnieju uczestniczyło 395 brydżystów z Polski, Białorusi, Litwy, Łotwy, Szwecji i Niemiec. Rywalizowali oni w hotelu „Gromada” o nagrody finansowe, których fundusz w tym turnieju wyniósł 40 tys. złotych, puchary i nagrody rzeczowe. W pierwszy dniu kongresu rozegrano dwa turnieje. W rywalizacji 41 teamów o puchar posła Tadeusza Naguszewskiego zwyciężyła drużyna „ZSRR” w składzie Tadeusz Kaczanowski, Kazimierz Omernik (obaj Unia Leszno) i Tomasz Osiński, Radosław Szczepański (obaj Jantar Toruń) – 325 PDF wyprzedzając ekipę „Leszek” (Paweł Jassem – Dąbrówka Starka Poznań, Leszek Kwiatkowski – UKS Jedynka Gomad Gorzów, Artur Machno – CKiS Skawina I, Przemysław Piotrowski – Spójnia Gdańsk) – 305 PDF i drużynę „Kasyno” (Janina Bakuła i Edmund Reczuga – Gutkowo Olsztyn, Sławomir Dytkowski i Grzegorz Lasocki – Geoconstruct Olsztyn).
       Puchar posła Witolda Gintowt-Dziewałtowskiego w turnieju 116 par na impy wygrał duet Marek Barylewski i Waldemar Radziak (Nowogames Warszawa) – 280 PDF, przed parami Bogdan Małysz (Andrzejki Gdańsk) i Bolesław Ostrowski (STB Słupsk) – 275 PDF oraz Michał Nowosadzki i Piotr Wiankowski (eService Lublin) – 270 PDF.
       W sobotnim turnieju 188 par zaliczanym do Grand Prix Polski 2010, główne trofeum puchar posła Leonarda Krasulskiego wygrała para Tadeusz Kaczanowski, Kazimierz Omernik (Unia Leszno) – 396 PDF przed duetami Karol Szwenke, Tomasz Woźniak (Jantar Toruń) – 388 PDF i Piotr Lustański, Marcin Krupowicz (Myoni Warszawa) – 282 PDF.
       W niedzielnym turnieju na MAXY rywalizowało 121 par. Puchar senatora Stanisława Gorczycy wywalczyli Radosław Szczepański i Tomasz Osiński (Jantar Toruń) – 252 PDF przed duetami Piotr Klimacki i Dariusz Kopru (eService Lublin) – 247 PDF oraz Witold Tomaszek i Sylwester Młynarczyk (KBS Legionowianin) – 234 PDF.
       Po podsumowaniu wszystkich wyników turniejów, w tzw. fali najlepsi brydżyści otrzymywali nagrody rzeczowe, finansowe i puchary. Klasyfikację generalną kongresu wygrali Tomasz Osiński i Bolesław Szczepański z Torunia z dorobkiem 861 pkt każdy, uhonorowani pucharami Jacka Protasa, marszałka województwa warmińsko – mazurskiego. Najlepsze wyniki wśród pań osiągnęła Ewa Miszewska (Catman – Tours Bridge Team 1 Poznań), która otrzymała puchar Genowefy Kwoczek, wójta gminy Elbląg. Najlepszym zawodnikiem zagranicznym okazał się zwycięzca ubiegłorocznego kongresu Vytautas Vainikonis z Litwy uhonorowany nagrodą rzeczową Centrum BHP Protekt. Najlepszą parą z Elbląga duet Andrzej Fronczak i Jerzy Sukow nagrodzony pucharami Grzegorza Nowaczyka, wicemarszałka Warmii i Mazur.
       Najwyższe nagrody finansowe po 2,5 tys. zł otrzymali zwycięzcy turnieju GP Polski i klasyfikacji generalnej.
      

 


       XIII Międzynarodowy Kongres Brydża Sportowego „Żuławski” im. arcymistrza międzynarodowego Mirosława Wołka przeszedł do historii, ale już rozpoczęły się przygotowania do kolejnego. Organizatorzy obserwując systematyczny wzrost ilości uczestników zastanawiają się nad przeniesieniem zawodów do większego pomieszczenia – hali sportowej. Nie ma wątpliwości, że jest to najważniejsze w ciągu roku wydarzenie brydżowe na Warmii i Mazurach promujące miasto Elbląg i region, dlatego organizacyjnie powinno być dopięte na przysłowiowy ostatni guzik.
      

M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama