Elbląscy kajakarze zdobyli worek medali

Elbląg, Mikołaj Kot i Kuba Łyczkowski zdobyli srebrny medal długodystansowych Mistrzostw Polski w K2 na dystansie 5000 m w swojej kategorii wiekowej. Ich trenerem jest Wojciech Załuski,
Mikołaj Kot i Kuba Łyczkowski zdobyli srebrny medal długodystansowych Mistrzostw Polski w K2 na dystansie 5000 m w swojej kategorii wiekowej. Ich trenerem jest Wojciech Załuski, fot. nadesłana

W dniach 17-19 maja w Wolsztynie odbyły się długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie. Zawodnicy Olimpii Elbląg w pierwszym dniu zawodów zdobyli cztery medale - dwa srebrne, jeden brązowy i jeden złoty. W drugim dorzucili pięć, w tym dwa brązowe kajakarzy Korony Elbląg.

Worek z medalami otworzyła Marta Witkowska, która przez cały dystans kontrolowała wyścig razem z koleżanką z Opola, która uplasowała się na trzeciej pozycji i Katowic z miejsca pierwszego. Emocjonująca końcówka, na której udało się wyprzedzić Opolankę. Marta jest doświadczoną i świadomą zawodniczką, która świetnie spisała się w powierzonym jej zadaniu. W tym samym wyścigu brała udział Kinga Jankowska, której zabrakło do przysłowiowego "pudła" jednej pozycji. Kinga ukończyła bieg na czwartym miejscu. Trzeba przyznać, że jej walka i determinacja jest godna pochwały. Dziewczyny kolejnego dnia w niedzielę startowały razem w osadzie. Następny srebrny medal zdobyli Mikołaj Kot oraz Kuba Łyczkowski startujący na dwójce w kategorii młodzik. Chłopaki bieg poprowadzili po mistrzowsku i na pewno zaskoczyli środowisko kajakowe swoją dyspozycją.
       To ich pierwszy medal na zawodach tej rangi. Brązowy medal zdobył Przemek Rojek. Po świetnym finiszu na ostatnich metrach udało się wyprzedzić reprezentanta Wolsztyna, który za sobą miał wielkie grono kibiców. Ostatni medal zdobyli w dwójce Gabriel Gładykowski oraz Igor Komorowski. To profesorowie w tej konkurencji -  okazali się "niezniszczalni". Poprowadzili świetny bieg cały czas kontrolując sytuacje podczas wyścigu. Na gratulacje zasługuje cała elbląska ekipa , która zajęła pozycje poza podium. Trzeba wspomnieć, że najważniejsze zawody dopiero przed nami. Młodzież tak naprawdę jeszcze nie jest w szczycie formy. Co przyniesie sezon? Miejmy nadzieje, że jeszcze większe sukcesy.
       Drugi dzień zawodów przyniósł nam pięć medali. Dwa złota, srebro oraz dwa brązowe medale zawodników Korony Elbląg. Złoto w świetnym stylu wywalczyła osada w składzie Przemek Rojek oraz Adam Witkowski w kategorii K2 junior 10000m. Dzięki fenomenalnej końcówce w wykonaniu chłopaków wyprzedziliśmy dwie poznańskie osady. Chłopaki bieg rozegrali po mistrzowsku. Kolejne złoto wywalczyła osada w składzie Marta Witkowska oraz Kinga Jankowska w kategorii K2 senior 10000m.
       Dziewczyny od samego początku wywalczyły sobie pierwszą pozycje i do końca kontrolowały bieg - to wielki sukces. Wielkim zaskoczeniem okazał się wynik Pawła Krause, który zajął drugie miejsce przed zawodnikiem z Czechowic-Dziedzic. Paweł w tym sezonie ma szczytową formę, razem z Igorem Komorowskim i Adamem Witkowskim od razu po zawodach udają się do Wałcza na zgrupowanie kadry narodowej i w przyszły weekend będą występować w międzynarodowych regatach z orzełkiem na piersi w słowackich Piestanach.
       Dwa brązowe medale zdobyli zawodnicy Korony Elbląg. W C2 5000m młodzików trzecie miejsce zajęła osada Hubert Kreczman oraz Stasiłowicz Patryk. Gratulacje dla zawodników za wielką determinację. Dominik Stańczewski zdobył brązowy medal - to jego pierwszy medal w tej randze zawodów. Na 63 kluby biorące udział w zawodach zdobyliśmy w ogólnej punktacji miejsce na podium. Na jaki kolor krążka - musimy poczekać do wtorku.  Grupa jest mocna, jednak to nie wszystko, na co nas stać. Młodym zawodnikom brakuje jeszcze zdyscyplinowania, jednak jesteśmy na dobrej drodze do osiągania jeszcze większych sukcesów.