Elbląscy nauczyciele z brązowym medalem (siatkówka)

Elbląg, Nasi siatkarze i Gerhard Przybylski.
Nasi siatkarze i Gerhard Przybylski.

W sobotę 29 marca w Szczytnie odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Piłce Siatkowej Pracowników Oświaty. Elbląscy nauczyciele zdobyli brązowy medal - informuje Adam Matwiejczuk, nauczyciel z II LO i członek naszej drużyny:

Już po raz czwarty, dzięki pomocy Związku Nauczycielstwa Polskiego, w mistrzostwach wystartowała ekipa elbląskich nauczycieli. Po ubiegłorocznym wicemistrzostwie poprzeczka została powieszona bardzo wysoko. W tym roku Elbląg reprezentowali: Adam Matwiejczuk (II LO), Adam Albertowicz (Gimnazjum nr 7), Marek Kańduła (MOS), Marek Gudziński (ZSIŚiU), Marcin Karwacki (I LO) i Piotr Lichociński (ZSTI).
     W fazie grupowej, po bardzo zaciętych spotkaniach, elblążanie pokonali ZNP Szczytno 2-1 oraz ZNP Bartoszyce, również 2-1. Następnie w fazie półfinałowej pokonali ZNP Działdowo 2-0 oraz - po niezwykle emocjonującej grze - ulegli ZNP Lidzbark Warmiński 1-2 (13:15 w tie-breaku). Ten mecz był rewanżem za ubiegłoroczny półfinał zawodów, kiedy to elblążanie zwyciężyli 2-1 i 15:13 w tie-breaku.
     W meczu o brązowy medal elblążanie ponownie spotkali się z ZNP Bartoszyce, jednak tym razem nie dali rywalom większych szans, pokonując ich 2-0. Mistrzostwo województwa obronili reprezentanci Pieniężna, którzy po przepięknym finale zwyciężyli Lidzbark Warmiński 2-1 (18-16 w trzecim secie).
     Bardzo udany start naszych nauczycieli zaowocował również wybraniem przez organizatorów Marka Gudzińskiego na najlepiej broniącego zawodnika turnieju.
     Wspomagana przez elbląski Związek Nauczycielstwa drużyna, aby zdobyć brązowe medale, rozegrała w pięciu meczach 13 setów, grając w sześcioosobowym składzie. Zawodnicy postanowili medalem uhonorować również Jakuba Hryniewicza z Gimnazjum nr 2, który przygotowywał się do tych zawodów, lecz nie mógł na nie pojechać, gdyż właśnie został szczęśliwym ojcem. Gratulujemy!
     Wysiłek zawodników oglądali na żywo prezes elbląskiego ZNP Gerhard Przybylski oraz wiceprezes Ewa Maliszewska, gratulując nauczycielom wysokich umiejętności i świetnej kondycji fizycznej i obiecując dalsze wspieranie siatkarzy.