UWAGA!

Elbląscy panczeniści lubią brąz

 
Elbląg, Elbląscy panczeniści lubią brąz
fot. nadesłana

Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz Mistrzostwach Polski juniorów w łyżwiarstwie szybkim województwo warmińsko-mazurskie reprezentowało pięcioro panczenistów z elbląskich klubów UKS ”Viking” oraz KS ”Orzeł” Elbląg. Spośród naszych reprezentantów najlepiej wypadł junior młodszy – Marcin Bachanek (UKS „Viking”), który zdobył pięć medali, wszystkie w kolorze brązowym.

Zawody odbyły się w dniach 8-10 lutego na torze lodowym „Błonie” w Sanoku. Prawo udziału w  olimpiadzie mieli zawodniczki i zawodnicy, łącznie 64 osoby, którzy wypełnili limity czasowe. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowało pięcioro panczenistów z elbląskich klubów UKS ”Viking” oraz KS ”Orzeł” Elbląg. Spośród naszych reprezentantów najlepiej wypadł junior młodszy – Marcin Bachanek (UKS „Viking”), który zdobył pięć medali, wszystkie w kolorze brązowym.
       Oto wyniki z poszczególnych dystansów:
       Juniorzy młodsi (500 m, 3000 m , 1500 m , 500m, wielobój) :
       1 Drwięga Marcel (SKŁ Górnik Sanok) 40.70(2) 4:36.55(1) 2:09.95(1) 8:09.06(1) 179.013(1)
       2 Radwański Konrad (SKŁ Górnik Sanok )40.37(1) 4:39.19(2) 2:09.95(2) 8:12.41(2) 179.458 0.445(2)
       3 Bachanek Marcin (UKS Viking Elbląg ) 41.34(3) 4:40.13(3) 2:11.13(3) 8:13.54(4) 181.092 2.079 (3)
       Dodatkową konkurencją, jednak nie wliczaną do klasyfikacji wielobojowej, był sprinterski bieg na dystansie 1000 m, w którym Marcin Bachanek z czasem 1:24,17 ustanowił swój życiowy rekord na tym dystansie i także zajął 3. miejsce. Czas ten jest gorszy zaledwie o 0,09 sekundy od czasu drugiego zawodnika – Marcela Drwięgi oraz 0,61 sekundy od czasu zwycięzcy – Konrada Radwańskiego.
       M. Bachanek, uzyskując najlepsze wyniki w kategorii junior B2, wywalczył także miejsce w ekipie reprezentacji Polski na międzynarodowe zawody – Viking Race, uznawane za młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w holenderskim Heerenveen w dniach 15-16 marca.
       Na wyróżnienie zasługuje Martyna Oficjalska (KS ”Orzeł”), która jako jedyna nasza reprezentantka w kategorii juniorek z wynikiem 44,76 zdobyła brązowy medal na dystansie 500 m oraz zajęła 4. miejsce na dystansie 1000 m (1:32,64). Niestety zły stan zdrowia (zapalenie płuc) wykluczyło zawodniczkę z dalszej rywalizacji.
       Bardzo dobrze wypadli juniorzy, którzy w biegu drużynowym na dystansie ośmiu okrążeń zajęli trzecie miejsce, ustępując dwóm sanockim ekipom. Drużyna wystąpiła w składzie: Łukasz Mazurek, Mateusz Brydziński (obaj UKS”Viking”) oraz Artur Kisielewski (KS ”Orzeł”). Kłopoty zdrowotne i z tym związana nienajlepsza dyspozycja M. Brydzińskiego nie pozwoliła nawiązać walki o lepszą lokatę w tym biegu jak i wystąpić w pozostałych biegach indywidualnie.
       W punktacji generalnej klubów zawodnicy KS ”Orzeł” Elbląg zgromadzili 35,33 pkt. i zajęli 8. miejsce a zawodnicy UKS ”Viking” Elbląg z ilością 21,66 pkt. zajęli 10. miejsce (sklasyfikowano 13 klubów).
       W klasyfikacji łącznej województw – województwo warmińsko-mazurskie zajęło 6. miejsce z dorobkiem 56,99 pkt.
      
Ryszard Białkowski, trener UKS ”Viking” przy SP nr 12 w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Brawo zawodnicy i ich trenerzy!!!! Szkoda tylko, że te i wczesniejsze wyniki i zdobycze punktowe do ogólnopolskiego systemu współzawodnictwa sportowego nie przekładają się na wsparcie finansowe naszego łyżwiarstwa. P. S. Pani Doroto więcej obiektywizmu przy ocenie szkoleniowych efektów poszczególnych dyscyplin sportu w naszym mieście. Fan łyżwiarstwa szybkiego.
 • Gratulacje ale gdze te czasy gdzie byliśmy potega
 • cieszmy sie z tego co jest. .. jutro mozemy tylko wspominac jak kol. franc. jesli polityka obecnych wladz miasta nie zmieni sie i nie bedzie pompowania pieniedzy w "pilkoproznie". .. .kibic.
 • Gratulacje. Jak to się dzieje że nie mając toru nasi zawodnicy są w czołówce krajowej?. Ztego powodu podwójne gratulacje.
 • No właśnie zabrać trochę tm piłkarzkom na rzecz młodzieży która zdobywa medale
 • Brawo myśl trenerska w Elblągu nie ginie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  karol 333(2013-02-11)
 • Nawet p. minister sportu stawia teraz na młodych a my wydajemy całą kasę na weteranów piłkarskich. Śmiechu warte.
 • Gratulacje dla medalistów i ich trenera.
 • Super gratulacje. Fajnie że zdobywacie medale
 • Gratulacje dla wspaniałego trenera, za jego cierpliwość i wpajanie młodzieży zdrowego stylu życia ! I najważniejsze gratulacje dla wspaniałej młodzieży, ZŁOTYCH MEDALI:)Może wreszcie nasze władze miasta docenią inne dyscypliny sportu niż PIŁKA!! Pozdrawaimy idalszych SUKCESÓW BRAWO!!!
 • Super Marcin Gratulacje
 • drodzy przedmowcy! O czym tu mowic. .w Elblagu od dawna rozdzial sr. finansowych byl niewlasciwy. Kierowano sie roznymi pobudkami. .. i nie bylo wlasciwych kryteriow, ktorymi moznaby obiektywnie ocenic prace klubow sportowych. Dzis panuje zasada " im lepiej- tym gorzej". Zajzyjcie na strone pelnomocnika prezydenta d/s organizacji samorzadowych. I co? Relacje sa chocby takie- 600 tys. na pilkoproznie i kilkunastotysieczne dotacje na kluby majace w dorobku medale z mistrzostw Polski i nie tylko. Smiechu warte. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  upierdliwy(2013-02-11)
Reklama