Elbląscy pływacy "wypływali" 31 medali!

Elbląg, Elbląscy pływacy "wypływali" 31 medali!

Młodzi pływacy z UKP Jedynka świetnie zaprezentowali się na kolejnych zawodach pływackich, które tym razem odbyły się w Mławie. Elbląscy pływacy zdobyli łącznie 31 medali!

Pływacy są w dobrej formie przed kończącymi sezon najważniejszymi zawodami centralnymi. Na ostatnich zawodach w Mławie wywalczyli jako drużyna IV miejsce Klubu w klasyfikacji generalnej: zarówno w punktacji drużynowej, jak też medalowej (na 31 zgłoszonych do udziału w zawodach klubów). Trzy puchary w generalnej klasyfikacji indywidualnej, na zakończenie zawodów dla Elbląga wypływali:

I miejsce (Sebastian Towarek),
       II miejsce (Wiktoria Domżalska)
       III miejsce (Martyna Waśniewska)

Trzy razy na najwyższym stopniu podium stawali: Martyna Waśniewska (50, 100 i 200m st. grzbietowym), Wiktoria Domżalska (50 i 100m st. dowolny, 100m st.zmienny) i
       Sebastian Towarek (50, 100 i 200m st. dowolny). Na najwyższym stopniu podium stanął Robert Wojtalewicz (100m st. klasyczny). Pierwsze miejsce w sztafecie dziewcząt (13 lat i młodsi 4x50m st.zmienny) zdobyły Martyna Waśniewska, Ania Doroszkiewicz, Marysia Gutowska, Martyna Czyżyk-Skoczyk.
       Trzykrotnie na drugim stopniu podium stawał Olek Cyckowski (50, 100 i 200m st. grzbietowy), dwa razy na drugie miejsce zdobyli Wiktoria Domżalska (50m st. motylkowy i 200m st.dowolny) i Sebastian Nieroński (50 i 100m st. klasyczny), drugie miejsce zdobyli także Ania Doroszkiewicz (100m st. grzbietowy) i Marysia Gutowska (100m st. grzbietowy). Brązowe medale zdobyli: Ania Doroszkiewicz (50m st. grzbietowy i klasyczny), Martyna Waśniewska (50m st. motylkowy i 100m st. dowolny), Marysia Gutowska (200m st. grzbietowy i dowolny) i Helena Czyż (50 i 100m st. klasyczny), Olek Cyckowski (50m st. dowolny), Robert Wojtalewicz (50m st. klasyczny), Sebastian Nieroński (50m st. motylkowy). Elbląscy pływacy zdobyli łącznie 31 medali (30 indywidualnych i jeden dla sztafety dziewcząt): 11 złotych, 9 srebrnych i 11 brązowych! Łącznie wszyscy startujący z UKP Jedynka reprezentanci Elbląga ustanowili indywidualnie 75 nowych rekordów życiowych!