UWAGA!

Elbląscy tancerze na podium

 Elbląg, Anna i Jarosław Kraińscy
Anna i Jarosław Kraińscy (fot. nadesłane)

Elbląskie pary taneczne rozpoczęły sezon. Nie tylko wyjeżdżają na turnieje, ale również je wygrywają. W pierwszy weekend września, w Gliwicach odbył się Grand Prix Polski Seniorów oraz Grand Prix Seniorów. W turnieju wzięli udział elblążanie: Maria i Piotr Jankowscy oraz Anna i Jarosław Kraińscy.

Gliwickie Ruiny Teatru „Victoria" 3 września, gościły tancerzy, na turnieju tańca towarzyskiego „BAL - Grand Prix Polski Seniorów". Udział w nim wzięły pary, które swoją przygodę z tańcem zaczęły niedawno - przed rokiem lub dwoma, a także ci, którzy zdążyli już nauczyć się nieco więcej. Najlepsi hobbyści rywalizowali w ramach kategorii Grand Prix Seniorów. A na wieczornej gali, sportowe pary taneczne seniorów uczestniczyły w turnieju Grand Prix Polski Seniorów.
       W trakcie gali zaplanowano dodatkowe atrakcje: pokaz mody lat 20-tych i 30-tych, prezentacje innych form tanecznych i zaproszonych gości. Tuż po zakończeniu gali organizatorzy zaplanowali małe „after party" dla wszystkich obecnych gości i widzów. Była to okazja dla każdego do potańczenia sobie na prawdziwym tanecznym parkiecie.
       To była pierwsza taka impreza nie tylko w mieście ale w ogóle w Polsce Południowej.
      
       Elbląskie pary podczas turnieju startowały w obu stylach i różnych klasach, osiągając najlepsze wyniki.
       Kategoria wiekowa: 35-44, Klasa: Start, Styl: Latin-4 - II miejsce Jankowski Wiesław, Jankowska Maria.
       Kategoria wiekowa: 35-44, Klasa: Open, Styl: Latin-4 - I miejsce - Kraiński Jarosław, Kraińska Anna; II miejsce - Jankowski Wiesław, Jankowska Maria.
       Kategoria wiekowa: 35-44, Klasa: Open, Styl: Standard-4 - I miejsce Kraiński Jarosław, Kraińska Anna; VI miejsce Jankowski Wiesław, Jankowska Maria.
       Kategoria wiekowa: 35-44, Klasa: Open +, Styl: Latin-4 - II miejsce Kraiński Jarosław, Kraińska Anna.
       Kategoria wiekowa: 35-44, Klasa: Open +, Styl: Standard-4 - I miejsce Kraiński Jarosław, Kraińska Anna.
      
       - W każdym wieku można tańczyć i odnosić sukcesy - mówią instruktorzy z „Promyka". - Dlatego zawsze zachęcamy wszystkich, którzy z zachwytem oglądają tańczące pary, aby przyszli i spróbowali, bo nic nie stoi na przeszkodzie temu, by realizować swoje pasje.
      
       Już w najbliższy czwartek, 8 września, odbędzie się spotkanie w sprawie zapisów na kursy tańca. Na godz. 19.00 „Promyk" zaprasza wszystkich chętnych na kursy: tańca towarzyskiego, salsy, tańca brzucha, latin solo, yogi, aerodance, programu 50+, zumby.
      
Edyta Jasiukiewicz, Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama