Elbląscy zapaśnicy walczyli w Gdańsku

Elbląg, Zapaśnicza reprezentacja Olimpii Elbląg
Zapaśnicza reprezentacja Olimpii Elbląg (fot. nadesłane)

W sobotę w Gdańsku odbył się Turniej o Błękitną Wstęgę Bałtyku. W zapaśniczych zawodach w stylu klasycznym rywalizowali kadeci i młodzicy. Odbyły się także zawody w minizapasach dzieci. W turnieju wzięło udział około stu zawodników z 9 klubów, w tym 11-osobowa reprezentacja ZKS Olimpia Elbląg. Elblążanie zdobyli kilka miejsc na podium.

Wśród kadetów na najwyższym stopniu podium uplasowali się Toros Hakobyan  (kat. wagowa do 100 kg) oraz Marcin Szymański  (kat. wag. do 54 kg). W młodzikach drugie miejsce wywalczył Daniel Knopf (kat. wag. do 100 kg), a trzecie miejsce w kategorii wagowej do 35 kg Kacper Nowicki. W minizapasach pierwsze miejsce zajęli Kacper Wróblewski i Dominik Krupa. Na drugim miejscu uplasował się Cezary Częczek, a na trzecim Jerzy Wachniewski-Zapała oraz Kamil Tużyk. Trenerami elbląskich zapaśników są: S. Hakobyan i G. Jaworski.