UWAGA!

Elbląska gala sportowa

W Bibliotece Elbląskiej trwa właśnie V Elbląska Gala Sportu. Podczas ceremonii wręczone zostaną nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia oraz działalność na rzecz rozwoju sportu w 2008 roku.

Nagrodzeni zostaną działacze, trenerzy, sponsorzy i - co najważniejsze - elbląscy sportowcy, którzy podczas ubiegłych 12 miesięcy osiągali sukcesy na arenach krajowych, a także międzynarodowych. Najlepszym wręczone zostaną odznaki Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
     
     Nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia sportowe w 2008r. otrzymają:
     1. Nagroda finansowa (1.800 zł brutto):
     - Tomasz Woźny - Prezes IKS „Atak”
     W 2008r. Klub obchodził jubileusz 10-lecia; obecnie najlepszy klub dla osób niepełnosprawnych w Polsce, posiada 10 sekcji sportowych, organizator wielu prestiżowych imprez międzynarodowych i krajowych, wzór do naśladowania w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych.
     - Henryka Szumna - Prezes KJ „Champion”
     Organizator imprez sportowych o zasięgu regionalnym oraz rekreacyjnych dla mieszkańców Elbląga, animator jeździectwa w naszym regionie, najaktywniejsze stowarzyszenie przy organizacji festynów i wypoczynku letniego organizowanych przez Urząd Miejski.
     - Ryszard Białkowski - Trener UKS „Viking”
     Twórca elbląskiego wrotkarstwa. Jego wychowanek Daniel Mazurek w 2008r. jako pierwszy Polak zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów, kilku zawodników posiada tytuły Mistrzów Polski oraz są członkami kadry narodowej.
     - Andrzej Minkiewicz - Redaktor sportowy
     Najlepszy znawca sportu w Elblągu, w 2008r. obchodził jubileusz 45-lecia pracy dziennikarskiej, współpracuje z wieloma redakcjami sportowymi o zasięgu ogólnopolskim zawsze promując Elbląg.
     
     2. Listy gratulacyjne:
     - Adam Boros - Trener MMKS „Concordia”- piłka nożna juniorów, w największym w Polsce międzynarodowym turnieju piłki nożnej juniorów REMES CUP 2008 w Opalenicy zajęli I miejsce /rocznik 1997/.
     - Zbigniew Wołoszyn - Trener UKS „Tomita” judo, wychowawca wielu bardzo dobrych zawodników, medalistów zawodów młodzieżowych, sam jeszcze startuje w Mistrzostwach Wojska Polskiego.
     - Tomasz Gadaj - Trener MKS „Truso” judo, zawodnicy Joanna Jaworska i syn Tomasz Gadaj to medaliści Mistrzostw Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
     - Tomasz Wichniarek - Trener KS „Olimpia” piłka nożna, trener drużyny III-ligowej – I m-ce w lidze po rundzie jesiennej.
     - Piotr Lichociński - Trener Elbląskiego Klubu Karate kickboxing, w różnego rodzaju zawodach mistrzowskich w 2008r. Jego zawodnicy zdobyli łącznie 32 medale, z tytułami Mistrzów Polski włącznie.
     - Andrzej Drużbowski - Trener EKS „Start” piłka ręczna kobiet, drużyna zajmuje środkowe miejsce w tabeli ekstraklasy, buduje zespół na najbliższe lata w oparciu o wychowanki MKS „Truso”.
     - Jerzy Ringwelski - Trener MKS „Truso” piłka ręczna dziewcząt, III m-ce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, aktualnie I m-ce w rozgrywkach II ligi, stworzył zespół, o którym będzie głośno na arenach sportowych.
     - Beata Kukowska - Trener KS „Orzeł” łyżwiarstwo figurowe, założycielka sekcji łyżwiarstwa figurowego, Jej zawodnicy i zawodniczki już zdobywają medale Mistrzostw Polski w najmłodszych kategoriach wiekowych.
     - Bogusław Gierulski - Brydż Sportowy, wielkie sukcesy sportowe w 2008r.: Mistrz Polski w Parach, Mistrz Ameryki Północnej, IV m-ce na Olimpiadzie Sportów Umysłowych w Pekinie.
     - Andrzej Basista - Wiceprezes TKKF „Witoszewo”, bardzo aktywny działacz ruchu sportowo-rekreacyjnego, organizator bardzo wielu festynów rodzinnych dla mieszkańców Elbląga.
     
     3. Listy gratulacyjne (sportowcy weterani):
     - Marianna Biskup - Lekkoatletyka, medalistka mistrzostw Świata, Europy i Polski Weteranów w skoku w dal i trójskoku.
     - Zdzisław Zembrzuski - Biegi długodystansowe, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Weteranów w Biegach Maratońskich, w 2008r. przebiegł 100-tny maraton w Toruniu.
     - Marek Szredel - Biegi na orientację, w 2008r. zdobył 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal w Mistrzostwach Polski Biegu na Orientację.
     
     4. Wyróżnienia (sponsorzy):
     - Leszek Wójcik - Wójcik Meble, sponsor tytularny drużyny piłki ręcznej mężczyzn K.S. „Techtrans Wójcik Meble”.
     - Tomasz Pawlik - Leclerc, sponsor drużyny siatkówki kobiet K.S. „Orzeł” walczącej o wejście do II ligi.
     - Robert Szaj - Elektrociepłownia, sponsor Integracyjnego Klubu Sportowego „Atak”.
     
     5. Sportowe wydarzenie roku:
     - IV Ogólnopolska Gimnazjada w Sportach Drużynowych - Henryk Rudak - Przewodniczący Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego, za największą sportową imprezę zorganizowaną w Elblągu w 2008r. z udziałem ok. 2500 uczestników.
     
     Uroczystość uświetni występ elbląskiego chóru „Bel Canto".
oprac. A

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Za kuomuny
 • a moze ktos by tak cos napisal o sportowcach? to wkoncu oni cos osiagneli. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sportowoec(2009-01-30)
 • Dla mnie-kibica sportowego największym wydrzeniem sportowym/ i nie tylko/ roku 2008 było odznaczenie tego gościa z Tygrysa, chyba prezesa, to jakies żarty chyba, jednak nie bez powodu Temida ma zakryte oczy!
 • Nawet nie wiecie jak ma nazwisko trener piłarek Startu. Tyle :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  anonim oczywiście(2009-01-30)
 • No tak Panowie. .. ładnie się prezentują prawie jak na Plenarnym Kc. No i Ci młodzi przodownicy pracy. Nic się nie zmieniło, listy gratulacyjne i laurki dla sportowców a Gala dla. .. .. ? Tak się buduje Polski sport, no cóż na układy nie ma rady.
Reklama