UWAGA!

Elbląska Liga Tańca na start

 
Elbląg, Elbląska Liga Tańca na start

Rozpoczęła się kolejna edycja Elbląskiej Ligi Tańca. Uczniowie trzech szkół podstawowych poznają już pierwsze kroki tańców standardowych i latynoamerykańskich. - Pierwszy raz Elbląską Ligę Tańca zrealizowaliśmy w 2012 roku, wzięło w niej udział wówczas 100 uczniów – mówi Zyta Wrzos, koordynator projektu „Sportowo i aktywnie poprzez taniec". – Pomysł spodobał się uczniom, rodzicom i dyrekcji szkół, dlatego powtórzyliśmy przedsięwzięcia w 2014 roku i właśnie uruchomiliśmy kolejny.

Do tej pory w Elbląskiej Lidze Tańca wzięli udział uczniowie z SP 4, SP 6, SP 12, SP 14, SP 19 i SP 23. W tym roku zadanie realizowane będzie w SP 8, SP 14 i SP 19. Z każdej szkoły została wytypowana jedna klasa druga, czyli łącznie nauką tańca towarzyskiego objętych jest ponad 60 uczniów. Raz w tygodniu przez dwie godziny lekcyjne uczniowie w szkolnych salach gimnastycznych uczą się tańców standardowych i latynoamerykańskich. Naukę rozpoczęli od tych najłatwiejszych - walca angielskiego i cha-chy.
       - Dzieciom bardzo podobają się zajęcia i z niecierpliwością czekają na kolejne – mówi Anna Owczarek z SP 19, wychowawczyni klasy biorącej udział Elbląskiej Lidze Tańca. – Uważnie słuchają instruktora i bardzo dobrze dają sobie radę.
       Taneczne zajęcia przypadły dzieciom do gustu.
       – Cieszę się, że poznam różne tańce i będę potrafiła je wykonywać. Podobają mi się także zabawy, które organizuje nam pani instruktor – mówi Ula Grądzik, uczennica SP 19.
       Niektórzy z uczestników mają już swoje taneczne typy
       - Bardzo lubię tańczyć walca angielskiego, jest łatwy, fajny i przyjemny. Trochę tylko obawiam się turniejów... – mówi Jacek Witowski, także uczeń SP 19.
       Poza nauką tańca uczestnicy wezmą także udział w dwóch turniejach punktowych. Pierwszy odbędzie się w czerwcu, drugi na zakończenie projektu - w grudniu. Podczas obu turniejów dzieci zaprezentują się przed 3-osobową komisją sędziowską i za prezentację otrzymają punkty. Punkty z obu zawodów podliczone zostaną w grudniu i na ich podstawie zostaną wybrane najlepsze pary Elbląskiej Ligi Tańca.
      
       Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Jantar", które realizuje pomysł przy pomocy CSE „Światowid".
      
Zyta Wrzos, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama