UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląska Liga Tańca na start

 
Elbląg, Elbląska Liga Tańca na start

Rozpoczęła się kolejna edycja Elbląskiej Ligi Tańca. Uczniowie trzech szkół podstawowych poznają już pierwsze kroki tańców standardowych i latynoamerykańskich. - Pierwszy raz Elbląską Ligę Tańca zrealizowaliśmy w 2012 roku, wzięło w niej udział wówczas 100 uczniów – mówi Zyta Wrzos, koordynator projektu „Sportowo i aktywnie poprzez taniec". – Pomysł spodobał się uczniom, rodzicom i dyrekcji szkół, dlatego powtórzyliśmy przedsięwzięcia w 2014 roku i właśnie uruchomiliśmy kolejny.

Do tej pory w Elbląskiej Lidze Tańca wzięli udział uczniowie z SP 4, SP 6, SP 12, SP 14, SP 19 i SP 23. W tym roku zadanie realizowane będzie w SP 8, SP 14 i SP 19. Z każdej szkoły została wytypowana jedna klasa druga, czyli łącznie nauką tańca towarzyskiego objętych jest ponad 60 uczniów. Raz w tygodniu przez dwie godziny lekcyjne uczniowie w szkolnych salach gimnastycznych uczą się tańców standardowych i latynoamerykańskich. Naukę rozpoczęli od tych najłatwiejszych - walca angielskiego i cha-chy.
       - Dzieciom bardzo podobają się zajęcia i z niecierpliwością czekają na kolejne – mówi Anna Owczarek z SP 19, wychowawczyni klasy biorącej udział Elbląskiej Lidze Tańca. – Uważnie słuchają instruktora i bardzo dobrze dają sobie radę.
       Taneczne zajęcia przypadły dzieciom do gustu.
       – Cieszę się, że poznam różne tańce i będę potrafiła je wykonywać. Podobają mi się także zabawy, które organizuje nam pani instruktor – mówi Ula Grądzik, uczennica SP 19.
       Niektórzy z uczestników mają już swoje taneczne typy
       - Bardzo lubię tańczyć walca angielskiego, jest łatwy, fajny i przyjemny. Trochę tylko obawiam się turniejów... – mówi Jacek Witowski, także uczeń SP 19.
       Poza nauką tańca uczestnicy wezmą także udział w dwóch turniejach punktowych. Pierwszy odbędzie się w czerwcu, drugi na zakończenie projektu - w grudniu. Podczas obu turniejów dzieci zaprezentują się przed 3-osobową komisją sędziowską i za prezentację otrzymają punkty. Punkty z obu zawodów podliczone zostaną w grudniu i na ich podstawie zostaną wybrane najlepsze pary Elbląskiej Ligi Tańca.
      
       Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Jantar", które realizuje pomysł przy pomocy CSE „Światowid".
      
Zyta Wrzos, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama