UWAGA!

Elbląska Liga Tańca na start

 
Elbląg, Elbląska Liga Tańca na start
fot. nadesłana

Elbląska Liga Tańca to przedsięwzięcie realizowane przez Stowarzyszenie Jantar w ramach zadania „Przystanek taniec”, który dofinansowany jest ze środków Urzędu Miejskiego. Polega na przeprowadzeniu dla 60 uczniów klas drugich cyklu zajęć z zakresu tańca towarzyskiego. Jest to już 5. edycja takich zajęć. W tym roku w zadaniu udział bierze klasa II e ze Szkoły Podstawowej nr 11, klasa II d ze Szkoły Podstawowej nr 15 oraz klasa II b ze Szkoły Podstawowej nr 18.

Zajęcia odbywać się będą na szkolnych salach gimnastycznych, jeden raz w tygodniu po dwie godziny lekcyjne. Poprowadzą je instruktorki z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar.
       - Dzięki zajęciom pokażemy dzieciom taniec jako dyscyplinę sportu – mówi koordynator projektu Zyta Wrzos - Poznają specyfikę i różnorodność tańca towarzyskiego, nauczą się zasad savoir vivre a także poznają smak rywalizacji. Przede wszystkim jednak chcemy dzieciom pokazać, że sport może być atrakcyjny i przyjemny oraz że uprawianie sportu niesie wiele korzyści.
       Zajęcia rozpoczęły się w tym tygodniu i trwać będą do grudnia 2017 (z wyłączeniem przerwy wakacyjnej). Na koniec zadania w grudniu zostanie zorganizowany turniej, podczas którego dzieci będą mogły pokazać rodzicom efekty pracy ale także będą walczyły o tytuł mistrza Elbląskiej Ligi Tańca. Wszystkie pary zaprezentują się przed 3-osobową komisją sędziowską, która wybierze najlepszych tancerzy. Wszystkie dzieci zostaną nagrodzone upominkiem, a najlepsi otrzymają medale.
      
Zyta Wrzos, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama