UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Elbląski Bieg Niepodległości: Wystartuj i pomóż choremu chłopcu

 
Elbląg, Humory w ubiegłym roku biegaczom dopisywały
Humory w ubiegłym roku biegaczom dopisywały (fot. MS, archiwum portEl.pl)

Już prawie 900 osób chce wziąć udział w IV Elbląskim Biegu Niepodległości. - Apelujemy do biegaczy o to, by nie czekali do ostatniej chwili z zapisami, bo mogą się rozczarować, a tego chcielibyśmy uniknąć – apelują organizatorzy. Dzisiaj przedstawiamy kolejne szczegóły na temat imprezy.

11 listopada ulicami Elbląga może pobiec prawie tysiąc osób, wliczając w to uczestników IV Biegu Niepodległości jak i zawodów dla dzieci – Małego Biegu Niepodległości Enduro Kid. - Z dnia na dzień liczba zapisanych rośnie bardzo szybo. Mamy już na liście prawie 900 osób. Prosimy o dokonanie wpłat osoby, którym minął termin uregulowania wpisowego. W przeciwnym razie system wykasuje automatycznie Wasze dane i całą procedurę zapisu trzeba będzie powtarzać od początku, a wolnych miejsc jest coraz mniej. Prosimy biegaczy o zrozumienie. Termin zgłoszeń był na tyle długi, by każdy miał czas się zapisać, a nam umożliwić zamówienie potrzebnej liczby medali, których produkcja zajmuje co najmniej kilka tygodni. Przypominamy też, że nie będzie możliwości zapisania się na zawody w dniu biegu – apeluje Tadeusz Sznaza ze Stowarzyszenia Krzewienia Sportu EL Aktywni, które organizuje zawody razem z Urzędem Miejskim i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Witold Wróblewski.
      
       Pobiegnij i pomóż choremu chłopcu
      
W tym roku biegacze nie tylko będą świętować kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale będą mieli też okazję pomóc choremu chłopcu. Akcję charytatywną na ten cel będą prowadzić wolontariusze Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu. 
       - Pomagamy 12-letniemu Kubie, który choruje na przewlekłą niewydolność nerek. Jako dziecko miał przeszczep nerki, który się nie przyjął. Choruje także na hipodysplazję własnych nerek, ma niedosłuch, obecnie jest dializowany – opowiada Anna Parzyńska, która pomaga chłopcu i jego rodzinie. - Kuba mieszka z rodzicami pod Elblągiem. To skromna i kochająca się rodzina, która mieszka w trudnych warunkach, do niedawna nie mieli nawet łazienki. Pieniądze, które zbieramy, będą przeznaczone na poprawę warunków życia chłopca i jego rodziców.
      
       Sztafety mile widziane
      
11 listopada oprócz biegu głównego na 10 km odbędzie się rywalizacja trzyosobowych sztafet (także rodzinnych) oraz wyścigi dla dzieci do 13. roku życia w formule Małego Biegu Niepodległości Enduro Kid (współorganizator SP 16), w którym dystanse są uzależnione od wieku. Najkrótszy dystans to 50 m dla dzieci do 2. roku życia, najdłuższy 300 ma dla dzieci od 9. do 13. roku życia.
       - Zachęcamy gorąco do rywalizacji sztafet, szczególnie rodzinnych. To świetna okazja, by spędzić fajnie czas na świeżym powietrzu ze swoimi dziećmi, dać dobry przykład i trochę się poruszać – dodaje Bogusław Tołwiński z EL Aktywnych.
       Bieg główny na dystansie 10 kilometrów odbędzie się po tej samej trasie jak rok temu. Start i meta będą znajdować się na ul. Teatralnej, a biegacze pokonają trzy pętle ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej i 12 Lutego. Zapisy internetowe będą prowadzone do 2 listopada. Wpisowe na zawody wynosi 30 zł (bieg główny), 20 zł (młodzież) i 10 zł (dzieci).
       Każdy uczestnik IV Biegu Niepodległości otrzyma pakiet startowy, a na mecie – pamiątkowy medal i posiłek. Dla najlepszych w klasyfikacji open i poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziano nagrody finansowe (od 50 do 300 zł) oraz statuetki. Każdy z uczestników będzie miał też szansę wygrać nagrody rzeczowe.
      
       Zapisy na IV Elbląski Bieg Niepodległości trwają do 2 listopada na stronie. Koszulkę okolicznościową biegu można zamówić do 28 października na stronie.
      
       Organizatorzy: Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni
       Patronat honorowy: Witold Wróblewski, prezydent Elbląga
      
       Program Biegu Niepodległości
      

       piątek, 10.11.2017
       godz. 14 -18 - wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów
      
       sobota, 11.11.2017
       godz. 9-13 - wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów, około 10.55 Otwarcie zawodów
       godz. 11-12.30 - starty do Małego Biegu Niepodległości – Enduro Kid (dzieci w wieku od 0 do 13 lat)
       godz. 12.30 - nagradzanie uczestników Małego Biegu Niepodległości
       godz. 13:30 - start do Biegu Głównego, Biegu towarzyszącego na 3.333 m oraz Sztafet
       godz.14.15-15.15 - wydawanie posiłków dla zawodników
       godz. 15 - dekoracja i nagradzanie zwycięzców biegu głównego, biegu towarzyszącego oraz sztafet
       godz. 15:15 - losowanie nagród wśród uczestników biegu głównego, biegu na 3.333 m oraz sztafet.
       godz.15:45 - zakończenie zawodów.
      
informacja nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • 3.333 ? a czemu nie 666.6 metrow, jak już robic sibie jaja to na calego, dlaczego na połowę?...ten caly mosir obłakani ludzie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 10
  gds(2017-10-23)
 • Zaraz kolejny taki jak ty napisze czemu nie 4.444 i td.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  (2017-10-24)
 • 14,15-15.15 wydawanie posiłków mam rozumieć że będzie kiełbasa na gorąco dla kibiców też bo będę z dzieciakami?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 6
  AnetaK(2017-10-24)
 • @AnetaK - Błagam! albo uważnie czytajcie albo nie komentujcie!!! Wyraźnie jest napisane "wydawanie posiłków dla zawodników"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  mj(2017-10-24)
 • taaa - Polska dla Polaków śmierć wrogom ojczyzny i inne nacjonalistyczne bzdety - a do kiełby pierwsi;) a co do chorego chłopca - serio szkoda dzieciaka mam nadzieję że się wyliże - tylko gdzie jest państwo, gdzie jest Radziwiłł gdzie kościół caritas - chcieliście zmiany to macie swoją zmianę - wykosili fundacje i organizacje pozarządowe, dają swoim i tylko swoim - zadłużenie z 47,5 mld w 2015 do prawie 51 mld w 2017 - podobno Polska w rozkwicie;) to z tym jest tak jakby kwiat rósł do dołu a nie do góry;) :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 1
  makaronik_@(2017-10-24)
 • Znowu pół miasta zablokowane. Nie możecie biegać w Bażantarni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 6
  (2017-10-24)
 • Mam nadzieję, że tym razem policja wyłapie wszystkich KODziary i UBywateli RP. Jakim prawem antypolskie dziady świętują niepodległość? To jest skandal i profanacja flagi i godła!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 2
  (2017-10-24)
 • @makaronik_@ - Pewnie tego nie wiesz, ale utrzymywanie zadłużenia poniżej 90% jest bardzo korzystne dla gospodarki i spłata całego zadłużenia szkodzi. A skoro nie wiesz, to poczytaj. Jest mnóstwo materiałów na ten temat - od artykułów profesorów ekonomii, po artykuły w Wikipedii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 1
  (2017-10-24)
 • @makaronik_@ - A druga sprawa: PiS nie ma nic wspólnego z nacjonalizmem. Nacjonaliści nie pozwoliliby szlajać się po Polsce dziukusom, nie wpuszczaliby tu banderowców i zamiast gratulować ukraińskiemu rządowi tego, że zakazał nauki j. polskiego, to w odwecie zakazaliby w Polsce nauki j. ukraińskiego. Do tego poparliby roszczenia terytorialne Węgrów i Rumunów, zrobiliby Polexit, dokonali ekshumacji w Jedwabnem, opublikowali raporty WSI, nie opowiadaliby się za likwidacją kopalni i przemysłu futerkowego (50 tyś. ludzi zatrudnionych bezpośrednio i pośrednio, 3-ci eksporter na świecie), zabrali emeryturki i roszczenia żmijowemu plemieniu, zlikwidowali muzeum propagandy Polin, które przynosi tylko straty i mnóstwo innych wspaniałych rzeczy, których kontynuatorzy okrągłego stołu nigdy nie tkną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 1
  (2017-10-24)
 • @makaronik_@ - I trzecia sprawa: Kościół ma niewiele wspólnego z Caritas. Brytyjski oddział wręcz się odciął od chrześcijaństwa. Dziwne, lewaczki mają się za takich światłych, a tak mało wiedzą o rządzie, nacjonalizmie, Kościele i gospodarce? Mam nadzieję, że w końcu odejdziemy od demokracji i takie niewykształcone coś nie będzie miało prawa głosu :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 1
  (2017-10-24)
 • Sam jedź . Nie będzie tłoku . Malkontenci i otyli królują na portelu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 1
  Nie spać , biegać , za.....ć(2017-10-24)
 • Będziemy biegać po mieście, bo nas leśniczy wy&%$dolił z lasu. I męski członek!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  sekuritate(2017-10-24)
Reklama