UWAGA!

Elbląski brydż

 Elbląg, Elbląski brydż
Fot. archiwum portEl

13 listopada w Głównym Klubie Brydzowym w Elblągu odbył się kolejny otwarty turniej brydżowy par, będący częścią Korespondencyjnych Mistrzostw Polski 2023. W zawodach stanęła grupa brydżowych mistrzów z Elbląga, Powiśla oraz Warmii i Mazur.

W konkurencji par mieszanych miejsca na podium zajęli:

I. Iwona Smilgin z Elbląga i Jerzy Kwoczek z Gronowa Górnego,

II. Anna Dworakowska z Elbląga i Witold Nowicki z Olsztyna,

III. Regina Wołek i Piotr Greń, obaj z Elbląga.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył duet: Andrzej Fronczak z Elbląga i Kazimierz Konefał ze Starego Pola, uzyskując wynik 67,86%. Drugie miejsce zajęła para: Bogusław Gierulski z Elbląga i Ryszard Pichla z Braniewa z wynikiem 61,21%, natomiast trzecie miejsce przypadło Edwardowi Kończakowi z Braniewa.

Z Powiśla najlepszą parą okazali się Andrzej Kremski i Jacek Ridinger. W zawodach wzięło udział 30 brydżystek i brydżystów. Serdeczne gratulacje dla wszystkich zwycięzców, którzy stanęli na podium. Po zakończeniu turnieju wyniki zostały przesłane pocztą elektroniczną do Biura Polskiego Związku Brydża Sportowego w Warszawie. Komisja opracuje Ogólnopolski Ranking Brydżowy, w którym znajdą się uczestnicy elbląskiego turnieju.

Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego dziękuje wszystkim uczestnikom za rekordowy udział w tej imprezie i serdecznie zaprasza na kolejny Otwarty Interregionalny Turniej Par, który odbędzie się w poniedziałek, 20 listopada, w Pensjonacie "U Aktorów" w Elblągu.

Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama