UWAGA!

Elbląski sport z lat 70. na zdjęciach Czesława Misiuka: Judo

 Elbląg, Trening judo na plaży
Trening judo na plaży (fot. Czesław Misiuk)

W naszym cyklu fotograficznych sportowych wspomnień z Elbląga lat 70. czas na judo. To właśnie ta dyscyplina sportu oprócz fotografii była wielką pasją Czesława Misiuka, autora prezentowanych co tydzień na portEl.pl zdjęć. Publikujemy je dzięki synowi pana Czesława, Tomaszowi - również fotografowi. Zobacz zdjęcia.

Co tydzień na portel.pl przedstawiamy kolejne tematycznie podzielone zdjęcia, jakie od drugiej połowy lat 60. wykonywał w Elblągu znany fotograf Czesław Misiuk (1937-2001). Przekazał je nam jego syn Tomasz, również fotograf.

Dzisiaj publikujemy zdjęcia poświęcone elbląskiemu judo z lat 70. Ta dyscyplina sportu poza fotografią była wielką pasją Czesława Misiuka. Był trenerem judo, międzynarodowym sędzią, a w 1960 roku założył funkcjonującą do dziś sekcję judo przy MKS "Truso". Co roku w Elblągu odbywa się turnieju judo dla dzieci, poświęcony pamięci pana Czesława.

Mamy nadzieję, że ta publikacja będzie okazją do wspomnień, opowieści szczególnie skierowanych do młodszych elblążan, "jak kto kiedyś było". Rozpoznajecie kogoś na zdjęciach? Wszystkich - którzy by chcieli uzyskać odbitki lub większe formaty publikowanych w portEl.pl zdjęć - Tomasz Misiuk zaprasza do kontaktu mailowego pod adresem  fotografista18@gmail.com

 

Od redakcji: Nie dysponujemy opisami zdjęć. Zachęcamy Czytelników do dzielenia się swoją wiedzą na temat tych wydarzeń w komentarzach, można też dodawać opisy pod konkretnym zdjęciem, do czego gorąco zachęcamy.

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Gdzie są maseczki??!! I jeszcze na plaży się zgromadzili. I już dzwonimy do płokułatuły.
 • Czy Ci Judocy słyszeli o 2 metrowych odstępach? Za stwarzanie takiego zagrożenia powinno być więzienie.
 • Widać kiedyś też tęczowych nie brakowało, ale żeby tak publicznie przy ludziach? sodoma i gomora
 • Pierwsze zdjęcia to EDK i treningi na macie zapaśniczej. Przedostatnie zdjęcie to obóz kondycyjny w Trzciance w 1976 r. Ostatnie to może być w Jantarze, ale nie jestem pewien. Pozdrawiam wszystkich elbląskich judoków Lutek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  Ludwik(2020-05-03)
 • Teraz dopiero widać jakich mamy kibiców sportowych. Gdy temat dotyczy innych dyscyplin sportowych, tych mniej popularnych, to zainteresowanie nimi jest niewielkie. A jeszcze do tego treść komentarzy, poniżej krytyki, jeżeli to miało być dowcipne to niestety nie było. Okazało się żałosne. Jednak z rozrzewnieniem wspominam czas, gdy na mecz lekkoatletyczny Polska - USA na Stadion X - Lecia przybyło sto tysięcy widzów, a duża ich liczba nie dostała się na tam z braku miejsc. Pamiętam jak w maju 1961 roku przez Elbląg przebiegała trasa III etapu Wyścigu Pokoju (etap z Olsztyna do Gdańska)to na Grunwaldzkiej, gdzie był rozgrywany finisz premii lotnej było kilkanaście tysięcy ludzi, zafascynowanych wyścigiem i pełnych emocji sportowych. Teraz jest to niemożliwe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  1
  Dżudo to wspaniała dyscyplin(2020-05-03)
 • Czytając niektóre komentarze podczas eksponowania dyscyplin sportowych dochodzę do wniosku, że obecna młodzież niedługo będzie miała sprawny tylko palec wskazujący prawej ręki. Od klikania myszką. Tyle im się chce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  0
  Xexxx(2020-05-03)
 • Mój komentarz miał jedynie na celu zakpić z tych społeczniaków i konfidentów co tak ciągle wypisują, że ktoś na mieście nie miał maseczki, gdzie jest Policja?, Walić mandaty, itd. Judo to wspaniała dyscyplina sportowa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  Kkkkk1(2020-05-03)
 • Do Kkkk Nie można kpić z rzeczywistości i to rzeczywistości tak bolesnej. Wczoraj dostałem informację od kogoś prawie z rodziny. We Włoszech nadal jest tragedia i to jest prawda. Walczą ale normalności nie widać nawet na choeyzoncie
 • Na świecie niby tyłu chorych takie tragedie tylko nas zastraszaja czemu nie ma wywiadów z ozdrowiencami czemu biedronki Lidla I inne wynalazki pootwierane nikomu tego nie życzę Ale żaden pracownik molochow nie zachorował żadnego sklepu nie zamknęli kwarantanne nie było rządy nas rozj. .Jak w dżudo na łopatki
 • Początki były takie, że trening w EDK rozpoczynaliśmy od rozłożenia maty zapaśniczej, na której trenowaliśmy lub po treningu składaliśmy tę matę, zależało to od treningów zapaśników. Były to szkolne materace przykryte plandeką. Dopiero pod koniec lat 70-tych kiedy otrzymaliśmy własne DOJO na ul. Kościuszki i wymarzone TATAMI treningi nasze zmieniły się diametralnie. Tomek, liczyłem na więcej zdjęć "TWOJEJ"dyscypliny. Brakuje choćby jednego zdjęcia dziewcząt, które także trenowały w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  0
  Ludwik(2020-05-03)
 • @Kkkkk1 - XD haha
 • To były wspaniałe czasy -Tomasz dawaj więcej. Pozdrawiam kolegów z klubu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  fotoel(2020-05-04)
Reklama