Elbląskie drużyny grają dalej (piłka nożna)

Elbląg, Elbląskie drużyny grają dalej (piłka nożna)

Do kolejnej rundy wojewódzkiego Pucharu Polski awansowały elbląskie zespoły, Olimpia 2004 oraz Concordia II Elbląg.

W swoim premierowym pucharowym występie w sezonie 2010/2011 piłkarze IV ligowej Olimpii 2004 pewnie pokonali w Suszu tamtejszą Unię 3-1 (2-1). Prowadzenie dla naszej drużyny zdobył już w 5 min. Marcin Sierechan. Gospodarze co prawda wyrównali w 15 min., ale już minutę później drugiego gola dla Olimpii strzelił Jacek Bykowski. Po przerwie, w 60 min. kolejną bramkę dla elblążan zdobył Tomasz Augustyńczyk.
       Drugi zespół Concordii wysoko pokonał grających w IV lidze Błękitnych Orneta 4-0 (2-0), a bramki dla elblążan zdobywali piłkarze grający na co dzień w pierwszej drużynie. Wynik otworzył w 8 min. Sebastian Gryka. Jeszcze przed przerwą w 33 min. padła druga bramka po strzale Kamila Graczyka. W drugiej połowie Concordia po golach Bartosza Drewka w 47 min. i ponownie Graczyka 12 minut przed końcem meczu podwyższyła prowadzenie i pewnie awansowała.
        Bardzo ciekawie było w Tolkmicku, gdzie miejscowy Barkas podejmował Polonię Pasłęk. Niżej notowani gospodarze, po bramce Karola Rutkowskiego już w 5 min. meczu, zapewnili sobie promocję do IV rundy rozgrywek.