UWAGA!

Elbląskie Święto Darta. Dwa Puchary Polski za nami

 Elbląg, Elbląskie Święto Darta. Dwa Puchary Polski za nami
fot. arch. Elbląskiej Kuźni Darta

W turnieju rozgrzewkowym D.I-D.O, DKO udział wzięło 39 pań i panów. Najlepiej w tym dniu wypadł Adrian Lewandowski (Elbląg) który nie przegrał, ani jednego meczu a finale pokonał Andrzeja Dębkowskiego (Morąg), trzecie miejsce tego dnia zajął Grzegorz Polcyn (Elbląg). Zdjęcia.

W minioną sobotę (3 lutego) rozegraliśmy Puchar Polski POD o Puchar Starosty Powiatu Elbląskiego Na starcie stawiło się 14 pań i 110 panów, jest to rekordowa frekwencja w Elblągu. Przed rozpoczęciem turnieju uczciliśmy minutą ciszy, pamięć o naszej koleżance darterce która przegrała walkę z chorobą, Joannie Jagiełło. Podczas turniejów można było wesprzeć zbiórkę na Hospicjum w Koszalinie zgodnie z ostatnią wolą Asi.

Tego dnia wśród panów najlepiej poradzili sobie Łukasz Kopania (Gdańsk) pokonując w finale elblążanina Grzegorza Polcyna, na trzecim miejscu uplasowali się Adrian Lewandowski (Elbląg) oraz Mateusz Przybyłowski (Gdańsk). U pań w finale zagrały Małgorzata Markowska (Kętrzyn), która pokonała Mariolę Hawryluk (Augustów), trzecie miejsce zajęła elblążanka Agnieszka Lewandowska oraz gdańszczanka Agnieszka Mazur. Warto powiedzieć, że cały turniej zakończył się po godzinie 21:00 a mecze rozgrywaliśmy na 17 tarczach.

W niedzielę (4 lutego) odbył się turniej Pucharu Polski POD o Puchar Firmy Diamond BHP Elbląg. W tym dniu udział wzięło 16 pań i 76 panów. W turnieju pań najlepiej poradziła sobie Magdalena Jasek (Bydgoszcz) pokonując w finale Joannę Popiel (Bydgoszcz), trzecie miejsce zajęły Karina Misztal (Gdynia) oraz Mariola Hawryluk (Augustów). U panów najlepiej wypadł Grzegorz Polcyn (Elbląg) pokonując w finale Krzysztofa Lauera (Bydgoszcz), trzecie miejsce przypadło Łukaszowi Kopanii(Gdańsk) oraz Tomaszowi Wierzbie (Gdańsk).

 

Chcielibyśmy podziękować za udział w naszym trzydniowym święcie darta, przede wszystkim Wam, uczestnikom bo bez Was nic by się nie udało oraz naszym darczyńcom.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl była patronem medialnym wydarzenia

Elbląska Kuźnia Darta

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama