UWAGA!

Elbląskie święto tańca

Elbląskie święto tańca

W tańcu spotykają się energia i harmonia, logika oraz zmysłowość – to sprawia, że sport ten budzi tyle emocji. Już wkrótce w Elblągu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup. Jak co roku, to prawdziwe święto tańca, gromadzi w jednym miejscu najlepsze pary z Polski i Europy. Ze specjalnym pokazem wystąpi również jedna z najbardziej popularnych par tanecznych w polskim show-biznesie – Stefano Terrazzino i Paulina Biernat.

Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup odbędzie się w tym roku w dniach 18 - 20 października. Co roku przyciąga ona do Elbląga setki tancerzy i rzesze miłośników tańca, którzy z ogromnym entuzjazmem kibicują swoim ulubieńcom. Przez trzy dni najlepsze pary zmagają się pod okiem międzynarodowej komisji sędziowskiej. Podczas imprezy rozgrywane są również dwa rankingowe turnieje Światowej Federacji Tańca Sportowego.
       Na elbląskim Festiwalu, na wieczornych galach, za muzykę odpowiadać będzie znakomita Orkiestra Filharmonii z Grodna wraz z solistami pod batutą Borysa Myagkova. A kogo będzie można zobaczyć na pokazach podczas tegorocznego Baltic Cup?
       - W sobotę w przerwach między tanecznymi kategoriami zatańczą Stefano Terrazzino i Paulina Biernat, w niedzielę zaś na parkiecie zaprezentują się Mistrzowie Polski - Formacja Jantar Elbląg – mówią organizatorzy.
       Paulina Biernat taniec towarzyski trenuje już od 12 lat. Tańczy w parze ze Stefano Terrazino, reprezentując w zawodach Polskę. Na swoim koncie para ma już pierwsze sukcesy. Są finalistami prestiżowych turniejów nie tylko w naszym kraju, ale i za granicą, w tym min.: IV miejsce na WDC Disney Paris 2009 Rising Stars Professional, półfinał International Championship 2009 Professional Rising Star oraz ćwierćfinał UK Open 2010 Professional Rising Stars. Stefano Terrazzino chociaż jest Sycylijczykiem urodził się w Niemczech. Jest finalistą wielu prestiżowych turniejów tanecznych na całym świecie, reprezentuje najwyższą międzynarodową klasę taneczną „S” w stylu latynoamerykańskim. Powszechnie znany jest z występów w programie ,,Taniec z Gwiazdami”, w którym dwukrotnie zdobył Kryształową Kulę z Kingą Rusin i Agatą Kuleszą.
      
       Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup odbędzie się w dniach 18 - 20 października w Hali Centrum Sportowo- Biznesowego przy ul. Grunwaldzkiej 135.
       Bilety na Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup do nabycia w kasie oraz on-line.
      
       Patronat honorowy nad Festiwalem objęli Jacek Protas - Marszałek Województwa Warmińsko - Mazurskiego oraz Jerzy Wilk - Prezydent Elbląga.
       Sponsorem głównym Festiwalu jest Grupa LOTOS.

      
Patroni medialni Festiwalu: TVP Olsztyn, Gazeta Olsztyńska, Orientacja.pl, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eŚwiatowid.pl, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Dziennik Elbląski, Telewizja Elbląska, Radio Eska Elbląg.
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...