Elbląsko-braniewski duet na najwyższym stopniu podium (brydż)

Elbląg, Elbląsko-braniewski duet na najwyższym stopniu podium  (brydż)

W Centrum Konferencyjnym Ochotniczej Straży Pożarnej w Milejewie odbyły się Jesienne Mistrzostwa Milejewa w Brydżu sportowym o Puchar Wójta Gminy Milejewo dr. Krzysztofa Szumały. Na starcie stanęło 32 zawodników z Braniewa, Elbląga, Fromborka, Malborka, Milejewa, Nowakowa i Sztumu.

Turniej był niezwykle emocjonujący. Od startu do mety prowadził duet Bogusław Gierulski (Elbląg) i Ryszard Pichla (Braniewo), który z wynikiem 69,51% zajął miejsce na szczycie podium. Drugie miejsce zajęli Marek Serdyński (Nowakowo) i Waldemar Ślesicki (Nowakowo) 58,06%. Na trzecim stopniu podium stanęli Mirosław Makurat (Malbork) i Zdzisław Koza (Sztum) 57,88%. Animatorem i organizatorem tej prestiżowej imprezy byli Urząd Gminy i Ochotnicza Straż Pożarna Milejewo. Puchary wręczył przewodniczący Rady Gminy Tomasz Kwietniewski. Dyrektorem brydżowej imprezy był Jerzy Rebell. Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego serdecznie dziękuje organizatorom mistrzostw za wzorcowe przygotowanie i przeprowadzenie imprezy, za budowę pozytywnego wizerunku Gminy Milejewo na arenie Elbląga, elbląskiego starostwa i regionu Warmińsko-Mazurskiego. ESBS zaprasza drużyny Elbląga, Powiśla i Warmii na kolejną edycję Elbląskiej Ligi Brydżowej. Pucharu Elbląga bronić będzie team Mytych Elbląg. Mecze inauguracyjne odbędą się w środę, 27 września w Hotelu Pod Lwem w Elblągu. Start o godz. 17.