UWAGA!

Elbląsko-olsztyńska załoga powalczy o Puchar Europy

Elbląg, Apotex
Apotex (fot. Tomasz Gaca)

Dzisiaj (3 lipca) na wodach Zatoki Puckiej rozpoczną się regaty o Puchar Europy w klasie Skipi 650. Wśród kilkudziesięciu załóg z kraju i zagranicy wystąpi również załoga Apotex Saling Team z Włodzimierzem Radwanieckim za sterem. Włodek Radwaniecki, obecnie mieszkający w Elblągu, to były Mistrz Polski, medalista Mistrzostw Polski i reprezentant kraju w olimpijskiej klasie Finn.

Od prawie 10 lat związany z załogą Piotra Kucharskiego i Macieja Felskiego z Olsztyna , wygrywał wiele regat z cyklu Pucharu Polski i wielokrotnie zdobywał medale Mistrzostw Polski w klasie Omega Sport, w tym tytuł Meczowego Mistrza Polski. W międzyczasie z elbląską załogą Marka Lisewskiego i Szymona Gębickiego, na jachcie Wampum, zajęli 10 miejsce w Mistrzostwach Świata w klasie Micro. Charakterystyczna biało-niebieska Omega, zbudowana osobiście przez sternika, pojawiała się czasem na regatach na Zalewie Wiślanym, gdzie pokonywała teoretycznie szybsze jednostki.
     W tym sezonie elbląsko-olsztyńska załoga Apotexu zakończyła swoją przygodę na Omedze i przesiadła się na jacht klasy Skippi650. Ta nowa i szybka konstrukcja od kilku lat przyciąga coraz większe rzesze zawodników. Pomimo zupełnie różnej charakterystyki jachtów i potrzeby czasu na poznanie nowej łódki, załodze Apotexu Saling Team idzie coraz lepiej. Trzecie miejsce w regatach Pucharu Polski w Powidzu dwa tygodnie temu i czwarte miejsce w Pucharze Spraya w ostatni weekend, rozegranym właśnie na wodach Zatoki Puckiej, pozwalają mieć nadzieję na dobry występ naszej załogi w Pucharze Europy. Tym bardziej, że tylko awaria sprzętowa w jednym z wyścigów pozbawiła załogę co najmniej drugiego miejsca w regatach, w których udział wzięła cała czołówka krajowa i kilku zawodników z zagranicy.
     Regaty rozpoczną się w czwartek od pomiarów łodzi i wyścigu próbnego, by w piątek przejść do poważnej rywalizacji o medale. Planowane jest rozegranie 10 wyścigów w cyklu cztery w piątek, cztery w sobotę i dwa w niedzielę.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama