UWAGA!

Elblążanie jeszcze słabi

W sobotę przed północą zakończył się w Elblągu pierwszy z cyklu turniejów w rzucaniu do elektronicznej tarczy - Polish Dart Cup.

W sobotę w Bowling Club Elbląg przy ul. Odzieżowej 12 pojawiło się prawie 300 miłośników rzutek z całego kraju - w tym 68 pań i drużynowi mistrzowie świata. Elblążanie, których w Bowling Club pojawiło się kilku, nie mieli żadnych szans z mistrzami darta, którzy zajęli czołowe miejsca w niemal wszystkich turniejach. Po kilkunastu godzinach celowania w tarcze, pierwsze miejsca, bez przegranych walk, zajęli: członek drużyny mistrzów świata - Krzysztof Ratajski (Kielce), a wśród kobiet - Edyta Kolosz (Szczecinek). Za nim uplasowali się: Mariusz Bielan (Częstochowa) i Arkadiusz Niekrasz (Wrocław), zaś wśród pań: Katarzyna Bożek (Bydgoszcz) i Elżbieta Olszewska (Płock).
     Pozostałym uczestnikom turnieju zostaną przydzielone punkty - aktualny ranking najlepszych w grze w rzutki ukaże się pod koniec października na internetowych stronach Polskiej Federacji Darta - www.dart.pl.
     - Poziom zawodów był wysoki, ale nie najwyższy - komentuje jeden z organizatorów turnieju, Dariusz Krawczykowicz. - Mistrzowie wiedząc, że od dawna nie mają konkurencji, nie dawali z siebie wszystkiego. Uczestników z naszego regionu, którzy od kilku lat rzucają do tarcz, zżarła trema i nerwy - i także nie pokazali wysokiej klasy. Dla nich chcemy jednak już wkrótce stworzyć lokalną ligę darta.
     Turniej, który był jednym z siedmiu w tym sezonie, rozpoczął serię tegorocznych zmagań o mistrzostwo Polski w rzutkach.
     Zawody rangi ogólnopolskiej odbyły się w Elblągu po raz pierwszy.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama