Elblążanie na podium (nordic walking)

Elbląg, Elblążanie na podium (nordic walking)

W sobotę 8 października w Lesie Oliwskim w Gdańsku odbył się Puchar Świata w Nordic Walking. W zawodach udział wzięli "kijkarze" z Elbląskich "Włóczy-Kijów". Grupa 21 zawodników z Elbląga startowała na dystansie 5 km i 10 km. Pierwsze miejsce na dystansie 5 km w grupie wiekowej 60-69 zajął Lech Gajewski (czas: 34.59), trzecie - Andrzej Chudziński (36.28). Na dystansie 10 km puchar zdobyła Bożena Ruszkowska (grupa wiekowa 50-59, czas 1:18.01).

Na dystansie 10 km startowało 19 osób.
       W grupie wiekowej 60-69 Marian Jasiński zajął miejsce 6 z czasem 1:20.02 .

Podczas zawodów ogłoszono wyniki Pucharu Polski. Zawodnik elbląskich "Włóczy - Kijów" Lech Gajewski zwyciężył w Pucharze Polski. Aby być sklasyfikowanym należało brać udział w czterech edycjach Pucharu Polski. Lech Gajewski zajął miejsce drugie na zawodach w miejscowości Pakość, które odbyły się 9 lipca, drugie - Polanica Zdrój 27sierpnia, pierwsze - Barlinek, 10 września oraz pierwsze podczas Finału Pucharu Polski w Gdańsku 8 października.

Kamila Połomka, elbląskie WOPR / oprac. OK

• Kuźwa, to ja w pracy zapindalam 8 godzin bez przerwy truchtem, gdybym wiedział od razu udział bym wziął. Czemu Portel nic nie wspominal, taka okazja na pierwsze miejsce. .. .