UWAGA!

Elblążanie pobiegli dla Orkiestry

 
Elbląg, Elblążanie pobiegli dla Orkiestry
(fot. Michał Skroboszewski)

Ponad 80 osób wystartowało w biegu „Policz się z cukrzycą”, który z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się na Modrzewinie. Najszybciej dystans 4,5 kilometra pokonał Grzegorz Krzeszewski, choć jak sam przyznał nie czas i miejsce były w tym biegu najważniejsze. Zobacz zdjęcia.

- Te zawody to przykład na to, że dzięki bieganiu dbamy nie tylko o swoją kondycję, ale także możemy pomóc innym – mówiła tuż przed startem pani Iwona, jedna z uczestniczek biegu „Policz się z cukrzycą”.
       - Mamy nadzieję, że biegacze będą hojni. Większość tutaj obecnych się zna przynajmniej z widzenia, jesteśmy jak jedna rodzina – dodały Iwona i Sylwia.
       Elbląg już po raz drugi włączył się w tę ogólnopolską akcję, towarzyszącą finałowi
       Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W biegu nie obowiązywało wpisowe, każdy zawodnik miał okazję za to wrzucić datek do Orkiestrowej puszki. Dorośli mieli do pokonania dystans 4,5 kilometra, dzieci – kilkaset metrów.
       - Tym razem nie biegamy po głównej drodze na Modrzewinie, ale robimy trzy kółka wokół zakładów produkcyjnych. Tempo nie jest ważne, to bieg towarzyski. W niektórych miejscach może być ślisko, prosimy o ostrożność- instruował zawodników przed startem Bogusław Tołwiński, jeden z organizatorów biegu.
       Najszybciej dystans 4,5 kilometra – w ciągu 18 minut – pokonał Grzegorz Krzeszewski z Elbląga. - Warunki był trochę ciężkie, na chodnikach było sporo śniegu, ale jak na taką zabawę to są w sam raz – mówił na mecie zwycięzca biegu.
       - Rywalizacja skończyła się na drugim okrążeniu – śmiał się na mecie Wojciech Pogorzelski, który przybiegł kilkanaście sekund za panem Grzegorzem. - Mam nadzieję, że ten bieg stanie się taką elbląską tradycją, bo to naprawdę fajna zabawa.
       Po sportowej rywalizacji na biegaczy w budynku EPT, gdzie mieściło się biuro zawodów, czekała gorąca herbata i licytacje gadżetów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama