UWAGA!

Elblążanie startowali w Pasłęku (biegi uliczne)

Elbląg, Sobotni bieg główny na ulicach Pasłęka.
Sobotni bieg główny na ulicach Pasłęka.

W sobotę w Pasłęku odbyły się IV Ogólnopolskie Biegi Uliczne. Wśród uczestników widoczna była liczna grupa elblążan, a wyniki, jakie osiągnęła w mocnej, nie tylko krajowej konkurencji, świadczą, że sympatycy biegania dla zdrowia z naszego miasta utrzymują wysoką dyspozycję.

Organizatorzy zawodów - UKS Gimbas i Zespół Szkół Powszechnych w Pasłęku - zadbali oto, by sportową przygodę przeżyli wszyscy chętni do biegania, a zgłosiło się ich ponad 700. Odbyły się biegi „Skrzatów” - dzieci do lat 6, „Małego Olimpijczyka”, „Szalonego Małolata”, „Nastolatka”, „Młodzieżowy”, rekreacyjny - „Pobiegnij z mistrzem”, w którym obok mistrzów świata Tomasza Czubaka i Antoniego Cichończuka wystartowały lokalne vipy. W biegu głównym na dystansie 10 km uczestniczyło 145 osób.
     W klasyfikacji generalnej triumfował Igor Żaworonok - Mistrz Białorusi, na 10. miejscu linię mety minął Marcin Florek (Trithlon Truso Elbląg), sklasyfikowany na 7. miejscu w kategorii M-20. Znakomicie spisały się elblążanki, zajmując czołowe lokaty w kategorii K-40. Drugie miejsce wywalczyła Aurelia Stołowska (Klub Biegacza TPSA Elbląg), a na czwartym uplasowała się Aleksandra Rymkiewicz (niezrzeszona). W kategorii M-30 najlepszy z elblążan Ireneusz Borowiecki, trener łyżwiarzy krótkotorowych w KS Orzeł, był ósmy. Wśród biegaczy w kategorii M-40 na trzecim miejscu sklasyfikowano Andrzeja Stefańskiego (Maratończyk Elbląg). Bardzo dobre wyniki zanotowali elblążanie w kategorii M-50. Czwarty był Krzysztof Kwiatkowski (niezrzeszony), a ósmy Marek Szredel (EKO Gryf Elbląg), wielokrotny medalista mistrzostw Polski w radioorientacji sportowej.
     Gratulujemy udanych startów w Pasłęku, a wszystkich elblążan, amatorów tego typu rekreacji, w imieniu organizatorów zapraszamy na ostatnią przed wakacjami edycję biegów o Grand Prix Elbląga do Bażantarni. Szóste w tym roku biegi z tej serii odbędą się 14 czerwca.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama