Od 12 do 13 marca w Świdnicy rozgrywana była XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Short - Tracku Dolny Śląsk 2016. Barwy Elbląga i województwa warmińsko-mazurskiego reprezentowało 9 zawodników i zawodniczek z KS Orzeł Elblag.
Podopieczni Ireneusza Borowieckiego wywalczyli 22 medale: 10 złotych, 7 srebrnych i 5 brązowych oraz 10 tytułów mistrza Polski.
Złote medale i tytuł Mistrza Polski wywalczyli:
Dorota Kisielewska na dystansie 1500m, 500m, 777m, super finale na dystansie 1500 m i klasyfikacji wieloboju;
Weronika Surowiec na dystansie 777m;
Kamila Stormowska na dystansie 500m, super finale na dystansie 1500 m i klasyfikacji wieloboju;
Sztafeta kobiet na dystansie 2000m w składzie Dorota Kisielewska, Kamila Stormowska i Weronika Surowiec;
Medale srebrne:
Marika Surowiec na dystansie 1000m, 500m, super finale na dystansie 1500 m i klasyfikacji wieloboju;
Kamila Stormowska na dystansie 1000m;
Sztafeta kobiet na dystansie 2000m w składzie Marika Surowiec, Karolina Borowiecka i Kamila Stankiewicz;
Medale brązowe:
Weronika Surowiec na dystansie 1000m, super finale na dystansie 1500 m i klasyfikacji wieloboju;
Kamila Stormowska na dystansie 777m;
Michael Popov w super finale na dystansie 1500 m;
W punktacji klubowej :
1 miejsce Juvenia Białystok (280,33)
2 miejsce KS Orzeł Elbląg (184,66)
3 miejsce UKS MOSiR Sanok (55,66)
W punktacji województw :
1 miejsce podlaskie (280,33)
2 miejsce warmińsko- mazurskie (235,66)
3 miejsce podkarpackie (55,66)
Gratulacje!
Złote medale i tytuł Mistrza Polski wywalczyli:
Dorota Kisielewska na dystansie 1500m, 500m, 777m, super finale na dystansie 1500 m i klasyfikacji wieloboju;
Weronika Surowiec na dystansie 777m;
Kamila Stormowska na dystansie 500m, super finale na dystansie 1500 m i klasyfikacji wieloboju;
Sztafeta kobiet na dystansie 2000m w składzie Dorota Kisielewska, Kamila Stormowska i Weronika Surowiec;
Medale srebrne:
Marika Surowiec na dystansie 1000m, 500m, super finale na dystansie 1500 m i klasyfikacji wieloboju;
Kamila Stormowska na dystansie 1000m;
Sztafeta kobiet na dystansie 2000m w składzie Marika Surowiec, Karolina Borowiecka i Kamila Stankiewicz;
Medale brązowe:
Weronika Surowiec na dystansie 1000m, super finale na dystansie 1500 m i klasyfikacji wieloboju;
Kamila Stormowska na dystansie 777m;
Michael Popov w super finale na dystansie 1500 m;
W punktacji klubowej :
1 miejsce Juvenia Białystok (280,33)
2 miejsce KS Orzeł Elbląg (184,66)
3 miejsce UKS MOSiR Sanok (55,66)
W punktacji województw :
1 miejsce podlaskie (280,33)
2 miejsce warmińsko- mazurskie (235,66)
3 miejsce podkarpackie (55,66)
Gratulacje!
KS Orzeł