Elblążanin Mistrzem Polski (radioorientacja sportowa)

Marek Szredel, zawodnik Elbląskiego Klubu Orienteeringu „Gryf” działającego przy JW 4260, podczas rozgrywanych w Zamościu Mistrzostw Polski w Radioorientacji Sportowej zdobył dwa tytuły mistrzowskie.

St. chor. szt. rez. Marek Szredel zajął pierwsze miejsce w konkurencji klasyk 3,5 MHZ i tym samym zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski, natomiast w konkurencji klasyk 144 MH zajął drugie miejsce zdobywając srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski.
       Jest to kolejny sukces tego utalentowanego zawodnika.
       Jego hobby jest wszystko co jest związane z orientacja sportową: bieg na orientację, rowerowa jazda na orientację, radioorientacja sportowa (w paśmie KF i UKF), sportowa nawigacja satelitarna (SNS), foxoring (mix biegu na orientację z radioorientacją sportową) a ponadto biegi, maratony, półmaratony i imprezy typu Harpagan i o Nóż Komandosa.
       Corocznie zdobywa kilka tytułów na szczeblu mistrzostw Wojska Polskiego, jak i Polski.
       W najbliższym czasie, 7 września w Bażantarni odbędzie się II Memoriał im. kpt Daniela Ambrozińskiego w Sportowej Nawigacji Satelitarnej, gdzie Marek Szredel nie jest bez szans na końcowy sukces czego mu bardzo życzymy.