UWAGA!

Elblążanka na mistrzostwach świata

 Elbląg, Maja Brzezińska,
Maja Brzezińska, fot. nadesłana

W czwartek (14 kwietnia) Reprezentacja Polski w Hokeju Kobiet rozegrała ostatni mecz Mistrzostw Świata dywizji IB.

Niestety nie udało im się pokonać faworytek mistrzostw - drużyny z Chin, która była gospodarzem Igrzysk Olimpijskich - finalnie dziewczyny po ostrej walce przegrały z wynikiem 2:7. Komentatorzy sportowi podkreślają jednak, że obecnie nasza reprezentacja zajmuje najwyższe miejsce w historii polskiego hokeja kobiet. Nie udało się awansować na zaplecze elity, ale udało się pierwszy raz pokonać Włochy w dogrywce 5:4. Polki wygrały również z Kazachstanem 3:1, Słowenią 4:0 oraz Koreą 2:1.

Mecz można było obejrzeć w TVP Sport. Miłym akcentem podczas dekoracji było wymienienie naszego miasta - Elbląga - jako młodego, rozwijającego się ośrodka hokejowego, z którego pochodzi jedna kadrowiczka - Maja Brzezińska.

Dla Mai sezon hokejowy cały czas trwa. Po świętach zaczyna zgrupowanie kadry przygotowujące do wrześniowych Mistrzostw Świata Juniorek.

 

Święta to również pracowity czas dla Oliwiera Kurnickiego, który obecnie przebywa na zgrupowaniu Kadry Narodowej Juniorów U18 w Jastrzębiu Zdroju. Przed elblążaninem Mistrzostwa Świata Juniorów U18, które rozegrane zostaną w Asiago (Włochy), a odbędą się między 24 kwietnia a 1 maja. Trzymamy kciuki.

UKS Wikingowie

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama