Elblążanki wicemistrzyniami Polski w koszykówce 3 na 3

Elbląg, Elblążanki wicemistrzyniami Polski w koszykówce 3 na 3
(fot. Truso Elbląg)

Viktoria Rocka i Rozalia Sznajder zdobyły razem z Oliwią Lipińską i Zuzanną Wtulich wicemistrzostwo Polski w koszykówce 3 na 3 do lat 15. Finałowy turniej odbył się w Warszawie.

Skład zespołu świeżo upieczonych wicemistrzyń Polski powstał dzięki współpracy Truso Elbląg, GTK Gdynia i Akademii 3 na 3.. Elblążanki Victoria Rocka i Rozalia Sznajder to wychowanki Truso i podopieczne Magdy i Wiktorii Kołackich. W finałowym turnieju MP do lat 15 w koszykówce 3 na 3, który odbył się w warszawskiej hali Torwar, pokonały kolejno zespoły z Koszalina (16:6), Żyrardowa (17:6), GTK Gdynię (19:7), Eneę Poznań (19:10) i MUKS Poznań (21:9).

W finale nieznacznie 11:13 uległy Politechnice Gdańskiej i zdobyły srebrne medale mistrzostw Polski.