ELH w Nowym Roku

Elbląg, ELH w Nowym Roku

Ostre lanie. Tak najkrócej można podsumować spotkanie, w którym lider SuperLigi Hydroton Deram przegrał z EKO. Wynik 10:4 mówi sam za siebie.

Po tym meczu Hydroton stracił pierwsze miejsce w tabeli właśnie na rzecz EKO. Zmiany także w I lidze. Tu porażka prowadzącej w tabeli Liry z Victorią (1:3), kosztowała tych pierwszych stratę pierwszej lokaty. Nowym liderem została ekipa Victoria.
       SuperLiga
       Mało kto spodziewał się, że pojedynek dwóch pierwszych w tabeli drużyn będzie tak jednostronny. Prowadzący dotychczas Hydroton Dream dostał srogą lekcję od obrońcy mistrzowskiego tytułu. EKO od pierwszych minut przejęło inicjatywę i już po kwadransie prowadziło 4:0. Po przerwie cień szansy na zmianę niekorzystnego rezultatu dał Patryk Nowicki, który chwilę po wznowieniu gry zdobył bramkę na 4:1. Okazało się, że był to tylko chwilowy zryw lidera. Kolejne trzy trafienia zaliczyło EKo, które w 21 minucie prowadziło 7:1. W tym momencie stało się jasne, że losy pojedynku zostały już rozstrzygnięte. Wprawdzie dwa kolejne gole strzelił Hydroton Dream (Tomasz Nowicki i Zbigniew Piasta)., ale rywale odpowiedzieli aż trzema bramkami. W ostatnich dwóch minutach obie drużyny zdobyły jeszcze po jednym golu i mecz zakończył się wygraną EKO 10:4.
       Tempa nie zwalnia DRE, które w niedzielę ograło C.R.P. Wopal 5:1. Marsz ku wygranej rozpoczął już w 2 minucie Kamil Piotrowski. Kolejne minuty nie przyniosły bramek, aż dopiero w końcówce pierwszej połowy obie drużyny dały znać o sobie. Najpierw dwukrotnie do siatki trafił Maciej Zając i DRE prowadziło już 3:0. Chwilę później bramki doczekali się także piłkarze C.R.P. Wopal, a konkretnie Bartek Decyk, który pokonała bramkarz rywali. W drugiej połowie bramki strzelało już tylko DRE. Na 4:0 podwyższył najskuteczniejszy strzelec SuperLigi Maciej Zając, a wynik pojedynku na 5:1 ustalił Arkadiusz Wołyniec.
       Cenną wygraną zanotował Northservis-PSP pokonując 4:1 Amatorów. Pierwsza, bezbramkowa odsłona, nie zapowiadała by w meczu tych drużyn kibice doczekali się emocji. Te przyszły dopiero po przerwie. W 18 min. Northservis objął prowadzenie, a gola strzelił Marcin Laskowski. Natomiast kiedy w 23 min. Robert Bojanowski podwyższył na 2:0 wydawało się, że losy meczu są już niemal rozstrzygnięte. Ostatnia minuta przyniosła jednak sporo emocji i aż... trzy bramki. Najpierw do siatki trafił Tomasz Grabowski, Amatorzy przegrywali już tylko1:2 i zwietrzyli szanse na doprowadzenie do remisu. Ich ataki jednak na niewiele się zdały Bardziej skuteczni tego dni byli rywale, którzy dołożyli jeszcze dwie bramki. Na 3:1 podwyższył Bojanowski, a wynik pojedynku ustalił na 4:1 Michał Rakoczy.
       Klasyfikacja strzelców:
       12 bramek: Maciej Zając (DRE); 10 bramek: Tomasz Nowicki (Hydroton Dream); 9 bramek: Radosław Wiśniewski (REM).
       Komplet wyników 6. kolejki:
       Decoro - Fuks 1:4 (0:2)
       0:1 - Jurgielewicz (8.), 0:2 - Czajka (11.), 1:2 - Tytek (17.), 1:3 - Szałkowski (21.), 1:4 - Bukowski (29.).

REM - Stokrotki 4:0 (1:0)
       1:0 - Wiśniewski (1.), 2:0 - Marcin Trochowski (25.), 3:0 - Andrzej Trochowski (28.), 4:0 - Andrzej Trochowski (28.).

Wiarus - Asenhajmer Oldboys OE 2:4 (0:2)
       0:1 - Bykowski (14.), 0:2 - Chrigui (15.), 0:3 - Pokrątka (17.), 0:4 - Bykowski (18.), 1:4 - Bandurski (21.), 2:4 - Gagat (22.).

Hydroton Dream - EKO 4:10 (0:4)
       0:1 - Niedźwiedzki (5.), 0:2 - Przemysław Sambor (6.), 0:3 - Jodziałło (11.), 0:4 - Przemysław Sambor (14.), 1:4 - Patryk Nowicki (17.), 1:5 - Jodziałło (18.), 1:6 - Banaszek (19.), 1:7 - Bianga (21.), 2:7 - Tomasz Nowicki (23.), 3:7 - Piasta (24.), 3:8 - Niedźwiedzki (24.), 3:9 - Niedźwiedzki (24.), 3:10 - Banaszek (27.), 4:10 - Tomasz Nowicki (28.).

NORTHSERVIS-PSP - Amatorzy 4:1 (0:0)
       1:0 - Laskowski (18.), 2:0 - Bojanowski (23.), 2:1 - Tomasz Grabowski (30.), 3:1 - Bojanowski (30.), 4:1 - Rakoczy (30.).

Metrotest - Dowodzenie 1:2 (0:0)
       1:0 - Drewek (25.), 1:1 - Albrecht (27.), 1:2 - Paweł Zieliński (28.).

DRE - C.R.P. Wopal 5:1 (3:1)
       1:0 - Piotrowski (2.), 2:0 - Maciej Zając (11.), 3:0 - Maciej Zając (12.), 3:1 - Decyk (13.), 4:1 - Maciej Zając (24.), 5:1 - Wołyniec (25.).

I liga
       To nie była udana niedziela dla prowadzącej w tabeli Liry Lighting. Lider zmierzył się z Victorią i po ciekawym meczu musiał uznać wyższość rywala. W pierwszej odsłonie kibice obejrzeli tylko jedną bramkę. W 2 minucie bramkarza Liry pokonał Michał Tomczyk. Później mimo kilku sytuacji z obu stron wynik do przerwy nie uległ już zmianie. Za to kolejne gole kibice obejrzeli po przerwie. W ciągu dwóch minut dwukrotnie bramkarza Liry pokonał Mateusz Bogdanowicz i Victoria prowadziła już 3:0. Honorową bramkę dla Liry strzelił w ostatniej minucie Kamil Żmijewski, ustalając wynik pojedynku na 3:1.
       W tej kolejce z najwyższej wygranej mogli cieszyć się piłkarze Lambady, którzy rozgromili ZUO aż 9:1. Spotkanie rozpoczęło się od samobójczego trafienia Tomasza Barcikowskiego, później bramki padały już zgodnie z planem. W 6 i 8 minucie do siatki ZUO trafił Kamil Kowalski, a wynik pierwszej połowy na 4:0 ustalił Jakub Czyżak. Po przerwie na boisku nadal dominowali piłkarze Lambady. Strzelanie rozpoczął w 17 min. Wojciech Liszewski, następnie na listę strzelców wpisali się dwukrotnie Czyżak i raz Kowalski. ZUO odpowiedziało tylko celnym uderzeniem Adama Apanowicza, ale ostatnie słowo w tym pojedynku należało do Lambady. Wynik meczu w ostatniej minucie ustalił Jakub Czyżak.
       Ciekawie było także w czasie konfrontacji Legionistów z Alstom Power Zakład Turbin. Alstom dwukrotnie w tym pojedynku wychodził na prowadzenie, a mimo tego na koniec i tak musiał uznać wyższość rywali. Pierwsza bramka padła dopiero w 13 minucie. Bramkarza Legionistów pokonał Sebastian Lubiejewski. Radość nie trwałą jednak zbyt długo. Minutę później było już 1:1 po tym jak bramkę strzelił Paweł Miller. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej znów na prowadzeniu znaleźli się zawodnicy Alstomu i ponownie za sprawą Lubiejewskiego. Także i tym razem radość nie trwała długo. Minutę później mieliśmy drugi w tym meczu remis, a doprowadził do niego Robert Grzelak. I kiedy wydawało się, że pojedynek zakończy się remisem, decydujący cios zadali Legioniści. Chwilę przed końcową syreną bramkę na 3:2 strzelił Rafał Gomułka.
       Klasyfikacja strzelców: 14 bramek: Michał Tomczyk (Victoria); 11 bramek: Daniel Borecki (Paradoks); 8 bramek: Piotr Światkowski (PBG Jankowiak), Jan Rogala (Lira Lighting).

Komplet wyników 5. kolejki:
       Legioniści - Alstom Power Zakład Turbin 3:2 (1:1)
       0:1 - Lubiejewski (13.), 1:1 - Miller (14.), 1:2 - Lubiejewski (16.), 2:2 - Grzelak (17.), 3:2 - Gomułka (30.).

Lira Lighting - Victoria 1:3 (0:1)
       0:1 - Tomczyk (2.), 0:2 - Bogdanowicz (16.), 0:3 - Bogdanowicz (17.), 1:3 - Żmijewski (30.).

Lambada - ZUO Elbląg 9:1 (4:0)
       1:0 - Barcikowski (4.), 2:0 - Kowalski (6.), 3:0 - Kowalski (8.), 4:0 - Jakub Czyżak (13.), 5:0 - Liszewski (17.), 6:0 - Jakub Czyżak (23.), 7:0 - Kowalski (25.), 8:0 - Jakub Czyżak (26.), 8:1 - Apanowicz (29.), 9:1 - Jakub Czyżak (30.).

Paradoks - EDBA 4:3 (1:0)
       1:0 - Borecki (2.), 1:1 - Stawicki (17.), 2:1 - Borecki (22.), 2:2 - Folc (25.), 3:2 - Borecki (27.), 4:2 - Szymański (29.), 4:3 - Trzos (30.).

ECM El-Hurt - All Sammahalla 3:1 (1:0)
       1:0 - Więcławski (13.), 2:0 - Grudzień (18.), 2:1 - Szulc (25.), 3:1 - Krzeszewski (27.).

PBG Jankowiak - Exclusive Sport/PC Koni 2:4 (0:2)
       0:1 - Fudala (7.), 0:2 - Matczuk (15.), 1:2 - Światkowski (22.), 1:3 - Gapski (23.), 2:3 - Światkowski (27.), 2:4 - Bożek (29.).