Elżbieta Olszewska powołana do kadry (piłka ręczna)

Polska reprezentacja narodowa piłkarek ręcznych przygotowuje się do Mistrzostw Świata we Francji. Rozegrane one zostaną w dniach 2-16 grudnia, a Polki w grupie D zmierzą się z Tunezją, Chinami i Rumunią. Szanse na reprezentowanie biało-czerwonych ma Elżbieta Olszewska, rozgrywająca Startu Elbląg.

Elżbieta Olszewska otrzymała powołanie do składu kadry na konsultację szkoleniową w Szczyrku (12-15 sierpnia) i turniej w węgierskim Gyór (16-18 sierpnia). Zawodniczka Startu znalazła się w gronie 22 piłkarek, które powołał na zgrupowanie Zenon Łakomy, główny trener kobiecej reprezentacji Polski. „Super Ela” - jak Olszewską nazywają kibice - grając w 23 meczach minionego sezonu, zdobyła 184 bramki i uplasowała się na czwartym miejscu w rankingu najlepszych snajperek ekstraklasy. Ten dorobek pochodzącej z Reszla piłkarki zdecydował o jej kadrowej nominacji.
     Kadrowiczki na Węgrzech będą sprawdzały swoją dyspozycję, uczestnicząc w turnieju z udziałem reprezentacji gospodyń, Rosji i Rumunii, które również wywalczyły awans na Mistrzostwa Świata.
     Kolejnym sprawdzianem drużyny Zenona Łakomego będzie turniej we Francji w dniach 22-25 listopada, w którym zagrają zespoły gospodyń, Brazylii i Tunezji.
     Tak więc reprezentacja Polski będzie miała możliwość sprawdzenia się w meczach z drużynami Rumunii i Tunezji z którymi zmierzy się w rozgrywkach w grupie D na Mistrzostwach Świata. Wielką niewiadomą pozostanie drużyna z Chin, która na turnieju w Szanghaju pokonała Hiszpanię 23:21 i ograła Norwegię 25:24. Chinki po tym turnieju zbierały dobre recenzje.
     Elbląskich kibiców cieszy fakt powołania do składu kadry Polski rozgrywającej Startu, która jest związana z elbląskim klubem kontraktem jeszcze na kolejny sezon. „Super Eli” życzymy, by zagrała w biało-czerwonych barwach na Mistrzostwach Świata we Francji.