Emocji nie było (IV liga)

W cieniu doniesień z Watykanu w pierwszym meczu rundy wiosennej PKS Olimpia Elbląg pokonała na wyjeździe Ewingi Zalewo 2:0. Zwycięstwo nie przyszło jednak elblążanom łatwo, a pierwsza bramka padła dopiero po 67 minutach gry.

W sobotę o godzinie 16.00 piłkarze IV-ligowej PKS Olimpii Elbląg rozegrali pierwszy mecz w rundzie wiosennej z Ewingami Zalewo. Piłkarze przystępowali do tego meczu w cieniu doniesień z Watykanu. Ktoś biegał, ktoś zdobywał bramki, ktoś kibicował, ktoś wygrał, ktoś przegrał. O godzinie 21.37 okazało się jak bardzo było to nieistotne...
     Już w pierwszej rundzie kandydat do spadku zespół z Zalewa przysporzył elblążanom sporo kłopotów. Wówczas to w meczu na stadionie przy ul. Agrykola, po stojącym na słabym poziomie spotkaniu Olimpia wygrała 2:1. Także i teraz w meczu rewanżowym elblążanie musieli się sporo namęczyć, by wywieźć z terenu rywala trzy punkty. Mądrze grający gospodarze skupili się bardziej na obronie dostępu do własnej bramki, aniżeli na stwarzaniu zagrożenia pod bramką elblążan. Mocno zagęścili środek boiska, przez co podopieczni trenera Andrzeja Biangi mieli spore problemy z przedostaniem się choćby pod pole karne rywali. W pierwszej połowie Olimpia stworzył bardzo mało dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, ale żadnej nie wykorzystała. Gra nieco zmieniła się dopiero w drugiej połowie. Elblążanie zaczęli coraz bardziej naciskać na rywali i taka gra wreszcie przyniosła pożądany efekt.
     W 67 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym najprzytomniej zachował się Daniel Ciesielski, który uderzył nie do obrony i Olimpia prowadziła 1:0. Od tego momentu obraz gry nieco się zmienił. Gospodarze chcąc wyrównać musieli się nieco odkryć, przez co elblążanie mieli większe szanse na przeprowadzenie szybkiego kontrataku. Wynik meczu na 2;0 dla Olimpii ustalił w 85 min. Artur Chrzonowski, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Ewingi Zalewo - PKS Olimpia Elbląg 0:2 (0:0)
     0:1 - Ciesielski (67.), 0:2 - Chrzonowski (85. karny)

Olimpia: Michałowski - Czuk, Chrzonowski, Miller, Kitowski, Sambor, Gut (75. Kozieł), Ciesielski, Anuszek (46. Młynik), Lizak (87. Gładek), Korzeb (46. Nadolny).
     Ewingi: Wieliczko - Makowski, Goryński, K. Skórka, Tadajewski, Jakubczyk, Skirca, Frygiel (5.5 Ogrodowczyk), E. Olszewski, Gurak, R. Michlewicz (65. Paluch).

Wyniki 20. kolejki: Victoria Bartoszyce - Warmiak Łukta 1:1 (1:0), Ewingi Zalewo - Olimpia Elbląg 0:2 (0:0), Orlęta Reszel - Sokół Ostróda 0:0, Polonia Pasłęk - Huragan Morąg 1:2 (1:1). Mecze: MKS Korsze - Zamek Kurzętnik, Tęcza Biskupiec - Rominta Gołdap, Granica Kętrzyn - Jeziorak Iława, Motor Lubawa - Mazur Ełk, Start Działdowo - Mrągovia Mrągowo - zostały odwołane.