UWAGA!

Emocji pod siatką nie brakowało

 
Elbląg, Emocji pod siatką nie brakowało
fot. MOSiR

Na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Mazurskiej rozegrany został pierwszy siatkarski turniej w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em”. Po zaciętej i emocjonującej walce, pierwsze miejsce zajęły ex aquo VC Korniszony i Ostre Szczepionki.

Siatkarskie czwartki, to najnowsza wakacyjna propozycja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, dla uczniów szkół podstawowych. Turnieje piłki siatkowej, rozgrywane na nowym obiekcie przy ul. Mazurskiej, współorganizowane są z Parafialnym Uczniowskim Klubem Sportowym Salwator. Na pierwsze wakacyjne zawody zgłosiły się cztery zespołu, które rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym. Każda z drużyn składała się z trzech zawodników.
       - Emocji nie zabrakło, a o wyrównanym poziomie zawodów świadczyć może ostateczna kolejność - mówi Dariusz Bocian z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Dwie pierwsze drużyny zdobyły po tyle samo punktów, w setach, też bilans był identyczny, dlatego zdecydowaliśmy, by obu ekipom przyznać pierwsze miejsce. Zawody trwały ponad dwie godziny, wszyscy świetnie się bawili. Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejny turniej, już w najbliższy czwartek.
       W każdym meczu rozegrano po trzy sety do 15 punktów. Za mecz wygrany 3:0 każdy zespół otrzymywał 3 pkt, za mecz wygrany 2:1 – 2 pkt, a za przegrany 1:2 - 1 pkt. Po rozegraniu wszystkich spotkań okazało się, że najlepiej poradziły sobie drużyny VC Korniszony i Ostre Szczepionki, które zdobyły po sześć punktów. Trzecie miejsce przypadło zespołowi Mistrzowie, a czwarte ekipie Dwóch Mistrzów.

 


       Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast trzy najlepsze drużyny dodatkowo nagrody. Gośćmi turnieju byli m.in. Wojciech Rudnicki – prezes Stowarzyszenia Przyjaciół „Zawada” oraz Aneta Rękas-Woźna – prezes IKS ATAK Elbląg. Kolejne zawody dla uczniów szkół podstawowych, rozegrane zostaną w czwartek 17 lipca o godz. 16.30. Zapisy do turnieju od godz. 16.00 do godz. 16.25.
       - Po raz pierwszy na tym obiekcie graliśmy w siatkówkę i muszę przyznać, że boiska w pełni się sprawdziły - mówi Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Cieszymy się, że z Budżetu Obywatelskiego powstają takie obiekty, które służą wszystkim mieszkańcom, zarówno tym najmłodszym, jak i starszym elblążanom.
       Więcej informacji o wakacyjnej ofercie, szczegółowy kalendarz imprez, terminarze, wyniki, tabele oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu w zakładce imprezy sportowe/Wakacje z MOSiR-em 2014.
      

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama