UWAGA!

Enduroman: Będą pływać między mostami

 
Elbląg, W ubiegłym roku zawody pływackie Enduroman odbyły się aż we Władysławowie, w tym roku zawodnicy będą rywalizować  rzece Elbląg
W ubiegłym roku zawody pływackie Enduroman odbyły się aż we Władysławowie, w tym roku zawodnicy będą rywalizować rzece Elbląg (fot. Telewizja Elbląska)

W rzece Elbląg odbędą się... zawody pływackie. Będą jedną z konkurencji Enduroman, trzydniowej imprezy triathlonowej. Najwięksi twardziele wystartują w trzech konkurencjach: pływaniu, jeździe na rowerze i bieganiu, ale można zapisać się też tylko na jedną z nich i to na różnych dystansach.

Drugie w historii Elbląga zawody Enduroman odbędą się w dniach 22-24 sierpnia. Organizator, Stowarzyszenie El-Aktywni, przygotował trzy konkurencje na różnych dystansach. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno początkujący, jak i prawdziwi twardziele, startujący w triathlonie.
      
       Pływanie
       Zawody pływackie odbędą się w rzece Elbląg 22 sierpnia o godz. 17. Do wyboru dystans 500 m, 2,5 km i 5 km. Pływacy będą się ścigać między mostami na odcinku od mostu dolnego na starówce do mostu drogowego im. Kardynała Wyszyńskiego (dawniej al. Tysiąclecia).
       - Mamy stosowne pozwolenia od Kapitanatu Portu Elbląg i sanepidu. W sanepidzie trochę byli zdziwieni, że chcemy pływać w rzece Elbląg, ale badania wykazały, że woda do tego się nadaje. Dawno nikt nie robił takich badań pod tym kątem – powiedział nam Piotr Czerniel ze Stowarzyszenia El-Aktywni.
       Wpisowe w zawodach pływackich wynosi 20 zł, każdy uczestnik otrzyma czepek, medal i słodki poczęstunek. Niewykluczone, że będą obowiązkowe pianki pływackie. O tym organizatorzy poinformują wkrótce.
      
       Jazda na rowerze
       Ta część zawodów, jak twierdzą organizatorzy, będzie miała wyłącznie charakter towarzyski, bo trasa będzie wiodła po drogach regionu elbląskiego. Na zawodników 23 sierpnia czekają dystanse 40, 100 i 200 km. Przygotowano dwie pętle – pierwsza (płaska) w stronę Sztutowa, druga (górzysta) trasą: Kadyny – Pogrodzie – Braniewo – Kadyny. Ruch samochodowy nie będzie zamykany. Wpisowe również wynosi 20 zł.
      
       Bieganie
       Zawody biegowe w ramach Enduroman, jak już informowaliśmy, odbędą się 24 sierpnia w Bażantarni. Do wybory dystanse 5, 15 i 50 km. Start i meta na polanie przy ul. Sybiraków. Biegacze będą pokonywać 5-kilometrową pętlę. Wydawanie pakietów startowych odbędzie się na miejscu w biurze zawodów w godz. 7.30-9, start o godz. 10, zakończenie około godz. 16.
      
       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym imprezy
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama